Abenteuer & Allrad 2007

20.06.2007 | redakce

Ve dnech od 7. do 10. června 2007 proběhla v Bad Kissingenu výstava terénních automobilů a jejich příslušenství, doplněná o exhibici outdoorového a cestovního vybavení. Minulý ročník byl velice vydařený, proto jsme se jeli do Německa podívat i letos.

Výstaviště, nacházející se v nepoužívané sekci vojenského areálu poblíž Bad Kissingenu, je od Prahy vzdálené přibližně 360 kilometrů. Cesta se dá pohodlným vozem zvládnou příjemně rychle a bez problémů - 110 000 metrů čtverečních travnaté plochy s několika terénními miniokruhy za to rozhodně stojí a 10 EUR za denní vstupenku zaplatíte bez řečí.

Výstava má pro Čecha vyšší úroveň, než na kterou je zvyklý z domoviny. Na své si přijdou jak fanoušci bahnem obalených koulí, uvnitř kterých byste možná po delším zkoumání našli LandRover, tak i příznivci naleštěných SUVček s hliníkovými disky o průměrech větších než úhlopříčka televizí jejich majitelů. Různorodost expozice je opravdu fantastická, nadšence potěší přítomnost tuningových firem ukazujících své chlouby, které zastiňují těch několik málo prodejců nových sériových automobilů.

Zástupci naší redakce jeli na výstavu především kvůli automobilům východních značek, které máme všichni tak rádi. Letos opět nezklamal stánek firmy International Automobile Trading - Autohaus Thomas Shelsky, prodejce a úpravce GAZů, především modelů GAZelle a Valdaj. Více se o expozici dočtete na stránkách jejich partnera a oficiálního prodejce GAZ.cz - http://www.gaz.cz/index.php?id=242

Na své si přišel i milovník těžkých strojů. Na placu bylo k vidění opravdu mnoho osmikolových MANů v expediční úpravě, trialových speciálů i nových pracovních terénních náklaďáků. Organizátor se postaral i o atrakci pro diváky a my se tak mohli svézt na polygonu nejen truckem, ale i pásákem, hummerem nebo terénní buginou. Pokud byste o tuto zábavu stáli, do příštích ročníků doporučuji obléct oblečení barev zakrývajících stopy bahenních lázní, kterými vás jezdci jistě protáhnou.

Fotografie jistě hovoří za sebe, dovolte mi však vyzdvihnout několik nejzajímavějších expozic. Velikým lákadlem byl Jeep Wrangler Unlimited Rubicon, který nedávno zdolal výškový rekord 6646 metrů nad mořem. Toto vozidlo bylo součástí expozice Good Yearu, k vidění byla i doprovodná obojživelná osmikolka.
Nezajímavé jistě nebyly také expozice úpravců terénních vozů, například motorem V8 o objemu 9.3 litru osazený terénní podvozek Chevrolet, VW transporter 4x4 vybavený převody v kolech, kterými disponuje mj. Hummer, Mercedes Unimog nebo Praga V3S. Komu by přišla Toyota FJ Cruiser na našich silnicích exotická, po výstavě by ji začal považovat za tuctovku, na ploše jste častěji mohli vidět snad jen Land Rover Defender v nejroztodivnějších úpravách. Ani Dodge RAM osazený desetiválcem z Viperu nebyl vzácností a Hummery H2, H3 i H1 už jsme ke konci výstavy přestávali vnímat.

Offroad show v Bad Kissingenu byla i letos skvělou podívanou, od sluníčka spálené krky bolely více a více z otáčení hlavou po dalším a dalším exponátu zajímavějším než ten předchozí. Všem tuto výstavu doporučuji a kdo by náhodou prošel všechny expozice automobilů, mohl se kochat outdoorovými doplňky, anebo je na prodejních stáncích rovnou zakoupit. Ujišťuji vás, že toto za jeden den stihnout prostě nelze.

Aktuálně píšeme

Jeep Gladiator míří do Evropy | 14.07.2019

V Mladé Boleslavi začne Škoda vyrábět pátý model, Kamiq | 07.07.2019

BWM by mohlo převzít techniku Toyoty Land Cruiser | 30.06.2019

Komentáře ke článku

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR VOZŮ 4x4 A SUV

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2019