Autem roku 2017 se v České republice stala Škoda Kodiaq

16.03.2017 | Jan Prošek

Mladoboleslavská automobilka sklízí ocenění na mnoha scénách. Nyní její model Kodiaq ovládl anketu Auto roku. Vyhlašovatelem soutěže, která letos oslavila třiadvacátý ročník, je Svaz dovozců automobilů. Novináři píšící o motoristickém světě a veřejnost měla možnost z výběru 27 vozů. Vůbec poprvé se letos nevolil vítěz v jednotlivých třídách vozidel, a tak vznikl absolutní vítěz.

V minulém roce vyhrála tuto anketu třetí generace Škody Superb. V letošní anketě například titul Ekologické auto získala Kia Niro. Zajímavá byla kategorie Technické inovace, v níž hned dvě technologie získaly stejný počet bodů. Jaguar Activity Key a Pilot Assist.

Nyní se podívejme na konečné pořadí 23. ročníku ankety. 1. Škoda Kodiaq (139 bodů), 2. Volkswagen Tiquan (92,5 bodů), 3. Volvo V90 (77,5 bodů), dělené 4. a 5. místo Alfa Romeo Giulia a Seat Ateca – shodně 63 bodů.