Autem roku 2017 se v České republice stala Škoda Kodiaq

Jan Prošek

Mladoboleslavská automobilka sklízí ocenění na mnoha scénách. Nyní její model Kodiaq ovládl anketu Auto roku. Vyhlašovatelem soutěže, která letos oslavila třiadvacátý ročník, je Svaz dovozců automobilů. Novináři píšící o motoristickém světě a veřejnost měla možnost z výběru 27 vozů. Vůbec poprvé se letos nevolil vítěz v jednotlivých třídách vozidel, a tak vznikl absolutní vítěz.

V minulém roce vyhrála tuto anketu třetí generace Škody Superb. V letošní anketě například titul Ekologické auto získala Kia Niro. Zajímavá byla kategorie Technické inovace, v níž hned dvě technologie získaly stejný počet bodů. Jaguar Activity Key a Pilot Assist.

Nyní se podívejme na konečné pořadí 23. ročníku ankety. 1. Škoda Kodiaq (139 bodů), 2. Volkswagen Tiquan (92,5 bodů), 3. Volvo V90 (77,5 bodů), dělené 4. a 5. místo Alfa Romeo Giulia a Seat Ateca – shodně 63 bodů.