Bezpečnost terénních vozů

05.08.2016 | Autor: placená inzerce

Stále častěji se hovoří o bezpečnosti při jízdě v autě. Snad všechny automobilky deklarují, že právě bezpečnost cestujících je pro ně na prvním místě. Takzvané crash testy odhalují, že některé modely jsou ve stránce bezpečnosti lepší a jiné horší. Jak si vedou terénní vozy, které jsou v České republice a na Slovensku nejrozšířenější?

Škoda Yeti získal po celém světě velké množství fanoušků a příznivců. I v tuzemsku je velké množství lidí, které nedá na Yetiho dopustit. Škoda Yeti 2009 získala plný počet hvězdiček, tedy pět. Podle výsledků jsou v nejmenším ohrožení dospělé osoby přepravující se v automobilu (92 %). Pokud by došlo k čelnímu nárazu s chodcem, tak přední nárazník poskytuje chodci v rámci možnosti největší možnou ochranu, v testu za plný počet bodů. Jako nevyhovující se naopak ukázaly přední hrany kapoty, které v testování propadly se ziskem nula bodů.

Dalším, v České republice a na Slovensku, velmi oblíbeným a prodávaným modelem je Dacia Duster. Dacia Duster 2011 získala v testu tři z pěti hvězdiček. Ve srovnání s předchozím automobilem je tedy méně bezpečná. Crash test ukázal, že při čelním nárazu je velmi ohrožena horní část těla řidiče i spoluřidiče. Nejméně by měla trpět oblast hlavy a krku. Bezpečnost dospělých osob 74 %. Bezpečnost přepravovaných dětí je o čtyři procenta vyšší. Při čelním nárazu s chodcem by nejméně měla být postižena hlava chodce.

Posledním modelem, který zde dostane prostor, je Nissan Quashqai. Nissan Quashqai 2014 dostáhl v crash testu maximálního počtu pěti hvězdiček. Podobně jako výše zmíněný Yeti od společnosti Škoda. Bezpečnost dospělých i dětí je nad osmdesáti procenty. U dospělých konkrétně 88 %, u dětí je tato hodnota o pět procentních bodů menší. Přední nárazník dostal v testování maximální počet bodů, neboť pro ochranu chodce už víc udělat nemůže.

zdroj foto: pixabay.com

Aktuálně píšeme

Ford F-150 bude elektrický | 18.01.2019

Jak bude vypadat SUV Ferrari? | 27.12.2018

Suzuki postavilo pick-up verzi Jimny | 25.12.2018

BAZAR VOZŮ 4x4 A SUV

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2019

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK