Bude se prodávat Škoda Kodiaq GT i v Evropě

22.03.2019 | Jan Prošek

V současné době se kupé verze Škody Kodiaq zatím v Evropě neprodává. Pravdou ovšem je, že jedno auto bylo spatřeno v Praze a v Mladé Boleslavi. Je to předzvěst exportu tohoto vozu z Číny?

Tento model byl novináři testovaný na podzim minulého roku v Číně. Diskuze se pochopitelně také stočila na téma prodejů v Evropě. Od zástupců automobilky tehdy nepřišel ani nejmenší náznak, že by se vůz mohl na starém kontinentu prodávat.

I tak byl ale Kodiaq GT spatřen i v České republice v obvyklé bílé barvě a s německými registračními značkami. Ty odkazují na město Darmstadt v Hesensku.

Nejprve byl vůz viděn v Praze, a pak také v Mladé Boleslavi. Může to nasvědčovat tomu, že mladoboleslavská automobilka změnila plány? Podle mluvčího automobilky Vítězslava Pelce vše zůstává při starém, tento model je výhradně určen pro čínský trh a v Evropě se prodávat nebude.

K důvodu pohybu těchto vozů po českých městech se automobilka zatím nevyjádřila.

Aktuálně píšeme

Automobilka Lynk&Co vstupuje na evropský trh | 06.10.2019

SUV od Astonu Martin dostane motor od Mercedesu | 29.09.2019

Mercedes představil velké SUV | 22.09.2019

Komentáře ke článku

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR VOZŮ 4x4 A SUV

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2019

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK