Bude se Škoda Snowman vyrábět v Kvasinách? Ano!

15.03.2014 | Autor: redakce

Nová zbraň mladoboleslavské automobilky se nakonec dočká výroby v ČR. V závodním oddělení v Kvasinách tak bude na výrobních pásech putovat SUV Škoda Snowman.

Volkswagen tak k výrobě tohoto vozidla využije služeb české Škodovky a nikoliv Seatu. Tento krok dá mimo jiné zelenou i vzniku nových pracovních míst, kterých by mělo být na několik stovek. To umožní nová investice, pohybující se v miliardách korun. Pracovní místa nevzniknou pouze v samotné továrně, ale také u dodavatelských společností.

Výroba začne ke konci příštího roku

Výroba připravovaného modelu Škoda Snowman by měla začít až ke konci roku 2015. Továrně v Kvasinách, kde mimo jiné ještě před časem hrozilo omezení výroby, by tak naopak mělo dojít k jejímu rozšíření. Momentálně se zde vyrábí Roomster, Superb a Yeti. Chystaný model, který by měl mít pět nebo sedm míst, již byl vyroben v hliněném provedení. Tato verze byla představena na dealerské konferenci, jež se konala v Mladé Boleslavi.

Spekulacím je však konec, minulý týden se potvrdilo, že chystaný model Snowman se opravdu bude výrabět v závodě v Kvasinách na Rychnovsku. Má jít o sportovně užitkový vůz, který bude rozměrově větší, než současný Yeti. Další informace automobilka nesdělila.

Zdroj foto: foter.com

Aktuálně píšeme

Ford F-150 bude elektrický | 18.01.2019

Jak bude vypadat SUV Ferrari? | 27.12.2018

Suzuki postavilo pick-up verzi Jimny | 25.12.2018

Komentáře ke článku

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR VOZŮ 4x4 A SUV

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2019

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK