Čínský Alibaba se podílí na SUV

14.07.2016 | Jan Prošek

Jeden z celosvětově největších internetových obchodů, čínský Alibaba, se dohodl na spolupráci s automobilkou SAIC Motor. Dodal vlastní operační systém do nového automobilu Roewe RX5. Vzhledem k tomu bude vůz připojen k internetové síti, což s sebou nese nové možnosti – stahovat hudbu, platit přes platební portály a v neposlední řadě třeba ovládat dron.

Roewe je SUV, které produkuje automobilka, jejíž záběr je opravdu široký. Volkswageny, buicky či chevrolety. To je jen malý výčet aut, který se vyrábí pod hlavičkou společnosti SAIC Motor. Ta se nyní spojila s největším obchodním portálem na čínském trhu. Spolupráce přinesla první výsledek v podobě nového modelu. Podle dostupných informací to nemá být rozhodně poslední dílo kooperace.

Roewe je auto, které je doslova nabité možnostmi. Díky připojení k internetu je využití velmi pestré a na své si přijde každý uživatel. Díky operačnímu systému si bude moci každý uživatel auta vytvořit jakýsi vlastní profil, v němž si uloží své nastavení – například stanice rádia či klimatizaci.

Zpět ale k automobilu. K dispozici je SUV s pohonem jen přední nápravy nebo s pohonem obou náprav. Délka je čtyři a půl metru, šířka 1,9 metrů a délka 1,7 metrů. Model bude zájemcům k dispozici od srpna 2016 a cena by se měla v přepočtu pohybovat na hodnotě lehce přes půl milionu korun.  

 

zdroj foto: saicmotor.co.uk

Aktuálně píšeme

Lexus chce konkurenci pro Lamborgini Urus | 29.11.2018

Rivian R1T je nový elektrický pickup | 27.11.2018

Subaru má nový plug-in hybrid | 22.11.2018

Komentáře ke článku

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR VOZŮ 4x4 A SUV

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2018

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK