Citroën představil koncept nového SUV

02.02.2017 | Jan Prošek

Automobilka Citroën  představila koncept C-Aircross. Ten by měl navazovat designově na sérii předchozích modelů, nicméně nechybí vlastní vize. Vize, kterou by se mohla ubírat vozy typu SUV.

Tento model má délku 415 cm, šířku 174 cm a výšku 163 cm. Nejedná se tedy o žádné velké robustní auto, nýbrž o kompaktní SUV, které je spíše koncipováno pro městský provoz. Do nějakého výraznějšího terénu se pravděpodobně příliš často nedostane. Pokud ano, tak se na něj půjde spolehnout.

Interiér zaujme. Oválný volant či přístrojová deska z jednoho kusu materiálu. To se jen tak nevidí. K dispozici je také dvanáctipalcová LED obrazovka a head-up displej. Co se sedadel týká, při troše snahy lze najít podobnosti se sedačkami z letadel společnosti Quantas v obchodní třídě. Někteří řidiči ocení, že místo vnějších zrcátek jsou k dispozici kamery. Naopak vnitřní zrcátko nechybí, navíc se na něm promítají různé důležité informace.

Vůz je opatřen kamerami, jejichž záznamy či fotografie mohou být využívány jako jeden z hlavních důkazů při nehodě nebo jen nahrány na sociální sítě. 

Aktuálně píšeme

Lexus chce konkurenci pro Lamborgini Urus | 29.11.2018

Rivian R1T je nový elektrický pickup | 27.11.2018

Subaru má nový plug-in hybrid | 22.11.2018

Foto
BAZAR VOZŮ 4x4 A SUV

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2018

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK