Dočkáme se crossoveru od Aston Martin?

31.03.2014 | Autor: redakce

Podle nedávných zpráv by měla britská společnost Aston Martin získat verzi příští generace Mercedes GL. Díky tomu by mohla vytvořit vlastní variantu třídy GL, která zatím údajně nese kódové označení X167. Celý projekt závisí především na tom, zda britská automobilka sežene dostatek financí.

Je třeba začít myslet na SUV

To vysvětlil i jeden ze členů představenstva společnosti Daimler, který prohlásil, že Dieter Zetsche je docela nadšený o celé věci s Aston Martinem jednat a také je ochoten investovat do projektu X167 peníze. Každopádně je zde ten problém, že 500 miliónů liber na čtyřletý investiční plán Aston Martin nestačí, neboť je potřeba obnovit celou modelovou řadu a stejně tak je potřeba začít přemýšlet o přidání SUV modelu.

V souvisejících zprávách je poté uvedeno, že manažeři Mercedesu by chtěli představit částečně přepracovaný model Aston Martin DB9 v únoru příštího roku. A jelikož je nyní model DB9 kritizován proto, že jezdí na platformě VH, tak se spekuluje o možnosti, že by společnost mohla nakonec použít platformu z Mercedesu MSA, která bude oporou nové generace SL a SLK. Každopádně tato platforma by se neměla objevit dříve než v roce 2019.

Zdroj: worldcarfans.com

Aktuálně píšeme

Ford F-150 bude elektrický | 18.01.2019

Jak bude vypadat SUV Ferrari? | 27.12.2018

Suzuki postavilo pick-up verzi Jimny | 25.12.2018

Komentáře ke článku

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR VOZŮ 4x4 A SUV

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2019

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK