Finále Off Road Trial 2006

19.11.2006 | redakce

   Poslední finálový závod otevřeného MČR Off Road Trial 2006 se jel 4.-5. listopadu 2006 na oblíbeném a atraktivním závodišti v Chříči  / Plzeň Sever /. V sobotu odstartovalo celkem 25 posádek ve čtyřech kategoriích. Bojovalo se o poslední body do celkového hodnocení seriálu MČR. Trialové sekce byly díky zdejšímu terénu opět zajímavé a někdy dost obtížné. Pro kategorie Modifed a Promodifed bylo několik trialů na stráni se sypkým podkladem z hlíny a kamení. Tento povrch byl pro všechny velice náročný a vyžadoval opravdu velkou dávku „offroaďáckého“ umění, odvahy a štěstí. To zradilo Honzu Tůmu. Při sjezdu ze stráně se jeho Toyota Landcruiser otočila dvakrát přes střechu, přeskočila Jeepa Honzy Prokůpka zaparkovaného pod sekcí a „přistála“ vedle něho na všech čtyřech kolech. Řidič vyvázl bez zranění a na Toyotě to odneslo přední sklo, rám předního skla a levý blatník.
  Finálový závod se vydařil, počasí nám přálo i v tomto pozdním ročním období, posádky si letos naposledy vyzkoušely schopnosti své i svých vozů. Diváci zažili zajímavou podívanou a pořadatelé si před zimní přestávkou naposledy „užili“ své povinnosti.
  Sezóna  skončila, výsledky seriálu jsou sečteny, známe Mistry ČR 2006, kteří byli odměněni na oficiálním vyhlášení výsledků 18.11. na Polevsku u Nového Boru.
  Jaká byla letošní sezóna v offroad trialu? Náročná, ale úspěšná. Seriál MČR měl 8. závodů, ve kterých startovalo celkem 54 posádek. Závody se začaly jezdit podle evropských pravidel. Nová pravidla si museli osvojit pořadatelé i posádky. Zpočátku bylo kolem tohoto tématu spousty diskusí a dohadů. Technická část týkající se úprav vozů se řešila během celého roku. Záměr pořadatelů MČR byl ale jednoznačný. Prosadit pravidla, podle kterých se jezdí Mistrovství Evropy a tím připravit posádky, které se chystaly v červenci na Eurotrial do Finska. Podařilo se. Během pěti jarních závodů si na nový styl závodů většina posádek zvykla, nejasnosti a menší problémy se řešily průběžně. V červenci jsme se celkem v klidu mohli vydat se sedmi odvážnými posádkami na dalekou cestu do Finského Polvijarvi. Letošní Eurotrial byl velkým úspěchem a příjemným zlomem v tomto offroadovém sportu. Poprvé se česká posádka umístila na medailovém místě a to rovnou na tom nejvyšším. Krnovská posádka Roman a Petr Stanovští  vybojovali v nejpočetnější kategorii Standard zlato a tím i titul Mistrů Evropy. Tento úspěch byl tou nejpříjemnější odměnou pro pořadatele MČR a motivací pro ostatní posádky.
   O Eurotrial 2007, který se jede v červenci v San Marinu je už nyní mezi posádkami i fandy veliký zájem. Pro pořadatele závodů MČR je to náročný, ale příjemný závazek. Připravit sezónu 2007, hlavně její jarní polovinu tak a v takových prostorech, aby to byla kvalitní příprava pro posádky, které pojedou na Evropu. Zároveň to musí být zajímavé a atraktivní závody pro všechny posádky. Počet posádek se k naší velké radosti postupně zvyšuje, konkurence stoupá, několik posádek staví nové vozy, další se chystají na úpravy svých teréňáků. Čeká nás náročná sezóna, ale věříme, že ji s pomocí offroadových příznivců zvládneme.
  Naše poděkování patří všem, kteří se o letošní ročník zasloužili. Organizátorům za obětavou práci, posádkám za výkony, partnerům za podporu a pomoc, divákům za přízeň, cateringu za vzornou péči o nás všechny.

   Děkujeme a na závodech v roce 2007 nashledanou se těší pořadatelé MČR Off Road Trial
Choroš & Mačále
Novoborský Off Road Club

Celkové výsledky MČR Off Road Trial 2006

Kategorie ORIGINAL
1. Miloš Vondrák, Luboš Doleček  – Avia A 11 Trend – Microcar HK – 89 b.
2. Martin Král, Jana Vyhnanovská - Suzuki Samurai - BSD Offroad team Bratronice – 77 b.
3. Petr Háša, Martin Háša - Suzuki Samurai 410 – Loskaskaderos  - 48 b.

Kategorie STANDARD
1. Stanovský Roman, Stanovský Petr - Suzuki Samurai - Offroad  Krnov – 105 b.
2. Matoušek Karel, Löwy Jiří - Toyota LC 70 - S&M Car Offroad Plzeň – 88 b.
3. Kuchař Zdeněk, Kuchař Libor - Suzuki Samurai - Offroad club Krnov – 88 b.

Kategorie MODIFED
1. Hamsa Milan, Fábera Marek - Suzuki Samurai - Offroad Hamsa – 100 b.
2. Marek Vodrážka, Marián Szabó - Suzuki Samurai - Stihl team – 67 b.
3. Jan Prokůpek, Kateřina Svobodová - Jeep Wrangler EVO II - Honza Prokůpek – 45 b.

Kategorie PROMODIFED
1. Michal Marek, Michal Jakub - Midisema 4 – Autosema Offroad Team – 101 b.
2. Dvořák Dušan, Duga Jan - Samurai Super - Střechy Planá – 84 b.
3. Milan Hadrovský, Josef Frýdl – Mitsubishi - Auto Moto Košiar – 82 b.

Kategorie PROTOTYP
1. Zídek Petr, Pavel Kukla, Jiří Buriánek - Subaru Proto -  Subi Offroad – 90 b.
2. Rakušan Pavel, Šustková Jana - MB Patrol Evo2 - ATAX Offroad – 56 b.
3. Karel Sláma – Discavery – 15 b.

Aktuálně píšeme

Ford F-150 bude elektrický | 18.01.2019

Jak bude vypadat SUV Ferrari? | 27.12.2018

Suzuki postavilo pick-up verzi Jimny | 25.12.2018

Komentáře ke článku

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR VOZŮ 4x4 A SUV

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2019

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK