Ford se v roce 2014 zúčastní slavné rallye Dakar

31.08.2013 | Autor: redakce

Všechny fanoušky hardcore závodu Rallye Dakar a týmu Ford Racing určitě potěší zpráva, že se tyto jejich dvě lásky v roce 2014 spojí. Konkrétně se potkají mezi 5. a 18. lednem v Jižní Americe, kde se bude konat slavná dakarská rallye.
 

Posádka týmu Ford Racing

O technickou stránku týmu Fordu na Rallye Dakar 2014 se postará jihoamerický Neil Woolridge Motorsport a logistiku má zase na starost německá společnost South Racing. Sestava jezdců bude též mezinárodní – je do ní obsazen Jihoameričan Lucio Alvarez a Chriss Visser z Jihoafrické republiky. V první rangeru uvidíme Lucia Alvareze a Ronnieho Graue. Oba dva nepatří zrovna k nejznámějším jezdcům, protože se řadí do mladších řad, ale přesto oplývají bohatými zkušenostmi s Dakarem. V druhém voze Ford Ranger budeme moci zahlédnout Chrisse Vissera a Japieho Baenhorsta, který bude navigovat. Oba jezdci se často účastní různých jihoafrických crosscountry, tudíž je můžeme považovat za částečně zkušené.
 

Ford Ranger

Závodit bude Ford Ranger, jenž pohání celohliníkový vidlicový osmiválec 5 l/260 kW a 560 N.m. Nejvyšší možnou dosažitelnou rychlostí je 170 km/h.
 

Rallye Dakar 2014

Rallye Dakar plánovaný na rok 2014 se pojede již po šesté v Jižní Americe. V pořadí je již pětatřicátá a trať by měla být opět náročná jako ve dřívějších ročnících. Rallye započne 5. ledna v Rosariu v Argentině a bude ukončena o třináct dní později v chilském Valparaisu. Celková délka by se měla pohybovat kolem 8500 kilometrů, která bude rozdělena do třinácti etap.

Zdroj: TZ Ford

Aktuálně píšeme

Nissan Qashqai má nový motor | 18.10.2018

BMW poodhalilo X7 | 16.10.2018

SUV od Porsche bylo představeno | 11.10.2018

FotoKomentáře ke článku

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR VOZŮ 4x4 A SUV

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2018

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK