GMC Sierra prošla aerodynamickým tunelem

31.05.2013 | Autor: redakce

Automobilky v posledních letech při výrobě vozů sází nejen na snížení hmostnosti, zvýšení výkonu, zlepšení celkového vzhledu vozu, ale věnují se i aerodynamice. O tom by mohla vyprávět GMS, která do tunelu poslala model Sierra.


Aerodynamika pic-upu GMS Sierra

GMS Sierra si v tunelu nějakou tu dobu užila své, neboť i aerodynamika vozu má velký vliv na spotřebu a když GMS nechce jít cestou snížení počtu válců u svých puck-upů, musí na to jít jinou cestou. Inženýři sledovali v aeordynamické tunelu každý milimetr karoserie. A výsledek se dostavil. Spodní díl nárazníku odvádí proudící vzduch ne přímo na podvozek, ale rovnou k zemi. Upraven byl i tvar výklopných dveří, výměna se nevyhnula ani těsnění mezi korbou a kabinou.


Prvky na vylepšení aerodynamiky

Majitelé vozů si však svá auta často dovybavují různými tuningovými prvky, které však spíše uškodí a rázem dojde ke zvýšení spotřeby paliva. Lepší aerodynamice pick-upu Sierra prý pomůže i kryt korby z měkkého materiálu, případně kulaté stupačky integrované do karoserie vozu.

Aktuálně píšeme

Nový Opel Corsa bude ještě letos | 10.02.2019

Mazda chystá nové SUV | 06.02.2019

Hyundai chce crossover | 03.02.2019

Komentáře ke článku

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR VOZŮ 4x4 A SUV

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2019

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK