Hunta Overcomer zvládá i jízdu po vodě

17.06.2016 | Jan Prošek

S trochou nadsázky lze napsat, že se automobilový průmysl v zemích bývalého Sovětského svazu vydal odlišnou cestou od ostatních. Automobilky se totiž nezaleknou žádné výzvy a dokonale reflektují základní i méně časté potřeby většiny potenciálních zákazníků. Nerovný terén, rovné a hladké silnice, písek, sníh či led. To jsou nejobvyklejší terény, kterými auta projíždějí.

Vývojářům z běloruské firmy Hunta disponující německým kapitálem se toto zdálo nudné. Konstruktéři dali hlavy dohromady a položili základ novému modelu Overcomer, který si, prosím pěkně, poradí s jízdou po vodě.


Hunta Overcomer má kapotu z laminátu, benzinový (66 kW) či naftový (81 kW) motor doplněný o pětistupňovou převodovku. Kromě mnoha dalších parametrů tento automobil zaujme objemem palivové nádrže. Pro dlouhé výlety do odlehlých oblastí, kde je civilizace obvyklá asi jako lidská noha na Mount Everestu, je připravena nádrž s objemem sto litrů.

Zpátky ale k hlavní přednosti – jízdě po vodě. Ta je možná zejména díky nízkotlakým pneumatikám, které lze dofukovat i během jízdy. Pokud vás jízda omrzí, můžete začít s autem plavat. Plavací rychlost se pohybuje okolo osmi kilometrů za hodinu. Směr se i zde ovládá natáčením předních kol. Nevěříte? Inu, podívejte se na video.

Zdroj foto: pinterest.com

Aktuálně píšeme

Nový Opel Corsa bude ještě letos | 10.02.2019

Mazda chystá nové SUV | 06.02.2019

Hyundai chce crossover | 03.02.2019

Komentáře ke článku

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR VOZŮ 4x4 A SUV

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2019

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK