Hyundai chce crossover

03.02.2019 | Jan Prošek

Korejská společnost vyrábějící automobily, Hyundai, chce prostřednictvím divize N proniknout do dalšího segmentu. Zástupci automobilky se netají tím, že chtějí crossover. Pravděpodobně tak dostane Cupra Ateca konkurenta, který by měl mít silnější motor.

Hyundai i30 N není vůbec špatný vůz pro zajímavou a zábavnou jízdu po běžných silnicích. Lidi, kteří mají rádi vyšší auta, se také dočkají ostřejší verze. Informace o tom jako první přinesl britský web Autoexpress.

Podle tohoto média chystá Hyundai ostrou verzi crossoveru Tucson. Mnoho informací o tomto vozu k dispozici pochopitelně není, ale proslýchá se, že výkon by měl být 334 a více koní. Zrychlení z nuly na sto by mělo být pak pod šest vteřin.

Informace o nové silné verzi jsou podpořeny také tvrzením, které vychází přímo z automobilky. Ta nechce stavět modely N jen do počtu. Tedy, pokud už model dostane tuto verzi, tak musí být opravdu výkonná a dobrá. Cílem je pochopitelně prodat co nejvíce kusů.

Navíc má přijít na svět také model i20 N, který by měl podle všeho konkurovat například Fordu Fiesta ST či Volkswagenu Polo GTI. V tomto případě se očekává výkon přes 250 koní. K ani jednomu z těchto tvrzení se zástupci automobilky zatím nevyjádřili.

Aktuálně píšeme

Jeep Gladiator míří do Evropy | 14.07.2019

V Mladé Boleslavi začne Škoda vyrábět pátý model, Kamiq | 07.07.2019

BWM by mohlo převzít techniku Toyoty Land Cruiser | 30.06.2019

Komentáře ke článku

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR VOZŮ 4x4 A SUV

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2019