I po 40 letech je Lada Niva žádaná

06.04.2017 | Jan Prošek

Jedná se o legendu mezi terénními vozy. Lada Niva je i po čtyřiceti letech pobytu na českém automobilovém trhu stále žádaná. V současné době se prodávají desítky kusů ročně. Nynější oficiální název auta je Lada 4x4, nebo také VAZ 2121, neboť značku Niva má jako ochrannou známku registrovanou od devadesátých let společnost Chevrolet.

Před čtyřiceti lety sjela první Niva z výrobního pásu v ruském Togliatti. Nejprve se jednalo o auto, po kterém byla vyšší poptávka než nabídka. Později (po sametové revoluci) se však do popředí dostala auta západní i tuzemská auta.

„Typický uživatel je firma, která potřebuje auto pro použití v terénu. Často se jedná o firmy, které nivy dříve měly, později je obměnily za Dacii Duster nebo pick-upy a nyní se vracejí k nivám zpět. Zákazníci z řad fyzických osob potřebují nivy pro práci v lese, nebo jezdí na off-roadové expedice a chtějí nové, cenově dostupné auto, nebo jsou i tací, kteří mají o novou nivu zájem z nostalgie, protože dříve takové auto již vlastnili," řekl Lukáš Vaverka ze společnosti CanoCar.

Aktuálně píšeme

Lexus chce konkurenci pro Lamborgini Urus | 29.11.2018

Rivian R1T je nový elektrický pickup | 27.11.2018

Subaru má nový plug-in hybrid | 22.11.2018

Komentáře ke článku

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR VOZŮ 4x4 A SUV

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2018

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK