Jak moc jsou pro vůz důležité tlumiče pérování

18.06.2013 | Autor: placená inzerce

Málokdo si je vědom toho, že tlumiče mají velký vliv na jízdní vlastnosti vozidla. Je to nedílný prvek podvozkové části automobilu, bez kterého by vlastnosti vozu byly pro řidiče hodně nepříjemné. Toho si jsou vědomi i výrobci tlumičů, kteří se snaží jejich funkci ještě více zdokonalit. Daří se jim to?


Vývoj tlumičů jde kupředu

Vývoj tlumičů není otázkou 14 dní. Je to dlouhá a náročná práce několika lidí, kteří počítají, kreslí a testují. Takováto pilná práce měla úspěch, díky inženýrům a konstruktérům mohl vzniknout tlumič Nitrocharger Sport určený vozidlům 4x4. Tlumič pérování Nitrocharger Sport je „osazen“ šestadvaceti regulačními disky, díky kterým může být celý tlumící systém nastaven až do tří skupin, čímž je dosaženo velice vyvážené a kompaktní jízdy. Zapracovalo se nejen na dokonalé funkci, ale i na kvalitě materiálu. Robustnější olejové těsnění je natolik pevné, že dokáže odolat nejen vnitřním tlakům, ale i vyšším teplotám pro delší životnost. Díky zpětnému ventilu nedochází k poškození tlumiče nečistotami a zajišťuje si tak plnou funkčnost.


Tlumič Nitrocharger Sport aneb Laťka je nastavena hodně vysoko

Protože je tlumič Nitrocharger Sport určený především pro vozidla s pohonem 4x4, musí tomu být uzpůsobený i celkový plášť tlumiče. Doplňková trubka z masivní oceli má tloušťku 1,6 mm a jejím úkolem je chránit vnitřek tlumiče před poškozením od kamenů a jiných ostrých či tvrdých předmětů. Aby bylo docíleno co nejlepší ochrany, trubka dostala ještě polyetylénový štít. Takto kompletně sestrojený tlumič musel být po jeho vzniku otestován v co možná nejtěžších provozních podmínkách. Aby se docílilo co nejlepšího a nejefektivnějšího testování, byla vozidla vybavena různými čidly, měřiči a videokamerami, které měly sledovat chování závěsu kol. A výsledek celého testu? Tlumiče Nitrocharger Sport prokázaly plnou funkčnost za jakýchkoliv podmínek, v jakémkoliv náklonu při jakémkoliv zatočení kol a staly se tak favoritem dokonalých tlumičů pro vozidla s pohonem 4x4 a 4WD.

Aktuálně píšeme

Nový Opel Corsa bude ještě letos | 10.02.2019

Mazda chystá nové SUV | 06.02.2019

Hyundai chce crossover | 03.02.2019

Komentáře ke článku

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR VOZŮ 4x4 A SUV

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2019

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK