Jaká bude platforma nového Volva XC90?

18.12.2013 | Autor: redakce

Nové informace týkající se nového Volva XC90 jsou na světě. Co nového jsme se o crossoveru, který vyjde na konci příštího roku, dozvěděli?
 

Platforma Volva XC90 bude z oceli

Platforma nového crossoveru bude vyrobena z oceli - z měkké i ze všech stupňů vysokopevnostní oceli. V kombinaci s ocelí se zde vyskytují i hliníkové části, jejichž úkolem je snížit celkovou váhu vozidla. Můžeme se těšit na různé inovace - ať už týkající se designu či pokrové elektrotechnice.
 

Nové technologie jsou samozřejmostí

Volvo XC90 bude obsahovat spoustu nových zajímavých funkcí - mimo jiné je schopno v noci rozpoznat chodce nebo velká zvířata, začít následně brzdit nebo se jiným způsobem snažit snížit riziko havárie. Zajímavostí je též adaptivní tempomat Steer Assist, který při dopravní zácpě drží tempo s ostatními a koriguje vůz sám.
 

Bezpečnost především

Volvo XC90 se bude pyšnit i vylepšenými bezpečnostními systémy. Kromě běžných bezpečnostních pásů přibyde i systém, který bude pásy v případě havárie regulovat - např. dotahovat.

Zdroj: worldcarfans.com

Aktuálně píšeme

Nový Opel Corsa bude ještě letos | 10.02.2019

Mazda chystá nové SUV | 06.02.2019

Hyundai chce crossover | 03.02.2019

Foto
Komentáře ke článku

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR VOZŮ 4x4 A SUV

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2019

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK