Je havarijní pojištění opravdu k něčemu?

15.08.2017 | Autor: placená inzerce

Povinné ručení nás samo o sobě chrání pouze před škodami, jež jsme způsobili jiným osobám, a to provozem svého vozidla. Avšak co když si omylem poškodíme i své vlastní vozidlo? Pokud nemáte sjednáno havarijní pojištění, je v tomto případě vhodné zvážit sjednání takzvaných připojištění k povinnému ručení, která se vztahují právě na situace, kdy je pojištěné vozidlo poškozeno samotným řidičem či z důvodu vnějších faktorů. V dnešním článku jsme pro vás připravili výčet těch nejvýhodnějších připojištění, jejichž sjednání k vašemu povinnému ručení byste určitě měli zvážit.

 

Připojištění živelních nebezpečí

Toto připojištění je zaměřeno na škody na vozidle, jež byly způsobeny živly, jako je požár, krupobití, úder blesku, vichřice nebo například výbuch. Pojištění pokrývá primárně samotné vozidlo a zpravidla nezahrnuje zvláštní výbavu pojištěného vozidla.

 

Připojištění proti krádeži vozidla

Připojištění proti krádeži vozidla je velmi výhodným produktem zejména pro ty, kteří toto pojistné nebezpečí nemají zahrnuto již v havarijním pojištění. Pojistnou událostí je v tomto případě odcizení celého vozidla, a to krádeží či loupeží. Pojistné plnění je poskytnuto v podobě náhrady nákladů na znovupořízení vozidla, které je obdobného druhu a kvality jako odcizené vozidlo. Částka poskytnutá pojistitelem musí v tomto případě též být v souladu se stupněm opotřebení odcizeného vozidla.

 

Připojištění střetu se zvěří

Dalším výhodným připojištěním, na které by každý řidič neměl zapomenout, je připojištění střetu se zvěří, které pojištěné vozidlo chrání pro případ jeho poškození či zničení zvířetem. Jedná se jak o vozidlo jedoucí po silnici či dálnici, tak i o vozidlo, které je zvířetem poškozeno například na parkovišti.

 

Připojištění skel vozidla

Toto připojištění je zaměřeno na okenní skla vozidla a poskytne pojistné plnění v případě zničení či poškození skel vozidla. Odcizení skel vozidla je však zpravidla ve výlukách pojištění.

 

foto zdroj: www.pixabay.com

Aktuálně píšeme

Nový Opel Corsa bude ještě letos | 10.02.2019

Mazda chystá nové SUV | 06.02.2019

Hyundai chce crossover | 03.02.2019

BAZAR VOZŮ 4x4 A SUV

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2019

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK