Kia Seltos byla odhalená

23.06.2019 | Jan Prošek

Značka Kia má ve své nabídce poměrně velké množství crossoverů a SUV. Nyní byl odhalený nový model Seltos. Ten má dvoulitrový atmosférický benzínový motor. V Evropě tento model zatím ke koupi není.

Kia Seltos je po XCeedu celosvětově devátým autem značky takového ražení. Velikostně patří někam pod model Kia Sportage. Seltos se vyznačuje odvážným a zdařilým designem, na první pohled zaujme obrovská maska chladiče a LED světlomety. Vůz působí tak, že se návrháři snažili zvýraznit šířku auta.

Interiéru dominuje velký více než dvanáctipalcový displej. Vzhledem k určení vozu pro mladé zákazníky, je na palubní desce řada možností konektivity. Vůz může mít například SIM kartu, díky níž se může hravě připojit k internetu. Chybět by neměly ani parkovací senzory.

Pod kapotou budou dva benzínové a jeden naftový motor. Zda bude vůz elektrifikovaný, to se zatím není,  přesněji tato informace nebyla publikována.  O tomto modelu se hovořilo jako o celosvětovém, nicméně Seltos bude jen v Asii a do Evropy se nepodívá.

Aktuálně píšeme

Alfa Romeo se bude soustředit na SUV | 10.11.2019

SUV Renault Arkana bude k mání i v Evropě | 03.11.2019

Škoda chystá SUV, kupé verzi Kamiq | 27.10.2019

Komentáře ke článku

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR VOZŮ 4x4 A SUV

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2019