Kombinace pracovního a rodinného vozu

22.10.2012 | Autor: placená inzerce

Najít takový vůz, který by splňoval požadavky jak pracovního rázu, tak toho rodinného, je mnohdy velký oříšek. A kompromis, který by splňoval vaše představy o praktickém autě, které hodně pobere a všude se dostane, nemusí zase odpovídat vizím vaší drahé polovičky. Přesto existují vozy, na kterých se celá rodina může shodnout.

Když rozkryjeme určitá vozidla, která by vyhovovala danému požadavku, v nabídce najdeme Citroën Berlingo, Renault Kangoo, Peugeot Partner, Fiat Dobló, Volkswagen Caddy nebo Subaru Forester. Některé tyto modely bývají i s výbavou 4x4, což splní zejména požadavky řidičů, kteří jezdí v méně dostupnějším terénu. Pokud nechcete investovat do nového auta, pak už zbýva jen navštívit auto bazar a vybírat.

Vozy Citroën Berlingo i Peugeot Partner jsou v hledáčku potenciálních kupců nejčastěji kvůli výhodnému poměru cena/výkon. Obě vozidla se za svůj vzhled rozhodně nemusí stydět. Pětimístná verze je jasnou záležitostí a pak už je jen na vás, jakou motorizaci si zvolíte. Určitě ale vybírejte mezi zážehovou osmnáctistovkou a vznětovou 1.9 a 2.0 diesel. Prostor, vzhled i pohonné jednotky máme za sebou, ale důležitá je průchodnost terénem. Berlingo, Partner i Renault Kangoo mají odpružení zadní nápravy torzní tyčí, takže je případně možnost světlou výšku o několik centimetrů zvednout. Proti ale hraje přední náprava, která není příliš odolná a nemusela by vydržet.  Naopak, Doblo a Kangoo mají v tomto směru navrch, ovšem u Dobla zase není možné nastavovat světlou výšku. Zadní náprava je totiž postavená na listových pružinách.

Při výběru vozu mějte na paměti, že kupujete něco, co už před vámi někdo používal a bude tomu odpovídat i stav. Proto se s vozem určitě projeďte a nechte si jej zkontrolovat na rampě či zvedáku. Ačkoliv se vzhledem k okolnostem bude zdát všechno v pořádku, existují závady, které jsou u daných vozidel známé a opakující se. „U Berlinga či Partnera si dejte pozor na elektrickou výbavu. Extra zkontrolujte páčky ovládání směrových světel a stěračů“, prozradil Jindřich Šilhánek, manažer prodeje Auto ESA. Nezmínili jsme ještě vozidlo Subaru Forester. Jak si toto vozidlo vede po technické stránce? „Subaru Forester má dobrou pověst stejně jako ostatní modely značky Subaru. Přesto si dejte pozor na zadní tlumiče, u kterých únik oleje znamená velkou investici. Jde o speciální tlumiče udržující stálou světlou výšku, jejich špatný stav poznáte podle nakloněné karoserie na jednu stranu. Prověřte u vozidla spojku, která je častým zdrojem problémů, stejně jako váha vzduchu na sání motoru. Servis je samozřejmě dražší, odpovídající původu vozidla“, dodal Šilhánek.

Pro jaký vůz se tedy rozhodnout? Navrch má Renault Kangoo, ale nezatracovali bychom ani Citroën Berlingo či Peugeot Partner. Velkou výhodou u všech těchto vyjmenovaných vozů je to, že jsou v našich končinách poměrně rozšířená, proto nemusíte mít obavy z cen náhradních dílů. Dají se sehnat v druhovýrobě za přijatelnou cenu. Subaru Forester jistě disponuje kvalitou, ale je už finančně náročnější a to i na náhradní díly. Na rozdíl od prvně jmenovaných je však toto auto vhodnější do náročnějších terénů.

Aktuálně píšeme

Ford představil Focus ST kombi | 19.05.2019

Škoda představuje upravený Superb | 12.05.2019

Crossover UX nebude nejmenším modelem Lexusu | 05.05.2019

Komentáře ke článku

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR VOZŮ 4x4 A SUV

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2019

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK