Koncept budoucnosti - Renault Initiale Paris

27.10.2013 | Autor: redakce

Automobilka Renault před nedávnem přišla s novým futuristickým konceptem Renault Initiale Paris založeném na designu letadel. Tento nový koncept se zakládá na fragmentech postavených svým předchůdcem a pionýrem víceúčelových vozů (MPV) Renaultem Espace.

Pařížské letadlo

Z hlediska designu se koncept Renaultu Initiale Paris zakládá na letadlech a zároveň, jak již název napovídá, ctí pařížskou eleganci. Mapou hlavního město Francie je zde totiž poněkud netradičně dekorována průhledná střecha vozidla. Aeroplány jsou pak inspirovány dynamické linie vozidla, kde má například C sloupek evokovat ocasní křídla letadel a ani interiér nezůstane pominut. Zde bude ovlivněna například automatická převodovka.

Crossover s MPV a SUV prvky

Co do koncepce staví sice Renault Initiale Paris na základech svého předchůdce, avšak oproti němu se nejedná o klasický víceúčelový vůz, nýbrž vyšší posazení vozidla oslovuje také příznivce SUV. Automobil pak má například kamery místo zpětných zrcátek a zároveň je vybaven výkonnou stereo soupravou skládající se ze dvou subwooferů a dvaceti reproduktorů. Renault Initiale Paris má být také asi o čtvrt tuny lehčí než Renault Espace a délka se s 485 centimetry prakticky nezmění.

Zdroj foto: foter.com

Aktuálně píšeme

Nový Opel Corsa bude ještě letos | 10.02.2019

Mazda chystá nové SUV | 06.02.2019

Hyundai chce crossover | 03.02.2019

Foto
Komentáře ke článku

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR VOZŮ 4x4 A SUV

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2019

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK