Lada Niva bude mít svého nástupce

17.01.2017 | Jan Prošek

Mnozí o tomto automobilu tvrdí, že se jedná o nesmrtelný model. Ale i on se dočká svého nástupce. Lada Niva bude po čtyřiceti letech mít novou verzi. Vývoj vlastního auta byl podle slov současného šéfa automobilky zahájen.

Původní model Lady Niva spatřil světlo světa v roce 1976 a jeho prodej trvá do současnosti. Během této doby prošel jen drobnými změnami, které souvisely s aktuálními trendy a limity. Například se změnila karburátorová verze za vstřikovací. Auto si velmi rychle našlo mnoho příznivců pro extrémní schopnosti vypořádat se s jakýmkoliv terénem.

V souvislosti s novým modelem se hovořilo o možné úpravě Dacie Duster. Tento postup přípravy nového auta vyvrátil šéf automobilky, Nicolas Maure, na webu leftlananew.com. Nastínil, že vlastní vývoj nové verze Lady Niva byl již zahájen.

Nejdelší dobu, pravděpodobně, trvalo proces, během kterého si vedení automobilku uvědomilo, že by to už chtělo, po letech, změnu. 

Aktuálně píšeme

Lexus chce konkurenci pro Lamborgini Urus | 29.11.2018

Rivian R1T je nový elektrický pickup | 27.11.2018

Subaru má nový plug-in hybrid | 22.11.2018

BAZAR VOZŮ 4x4 A SUV

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2018

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK