Lamborghini Urus dostal zelenou

30.09.2013 | Autor: redakce

Před nějakou dobou jsme vám na našem serveru představili nový Lamborghini Urus. V té době ovšem ještě nebyla zveřejněna spousta informací, které vám s radostní přinášíme dnes. Především nebylo známo, jestli se nový Lamborghini začne sériově vyrábět. Dnes odpověď na tuto otázku již známe.

Koncept Urus byl představen loni na autosalonu v Pekingu. Tou dobou ještě nikdo nedokázal říci, zda se vůbec dostane do sériové výroby. Při otevření showroomu Lamborghini v Tokiu nám generální ředitel Stephan Winkelmann prozradil nové informace - na konceptu pro sériovou výrobu se pracuje. Ví se, že bude mít nižší profil než již představený koncept. Na trhu by se měl pravděpodobně objevit do čtyř let, což znamená v roce 2017. Na více detailů si máme počkat až v době uvedení na trh.

Důvodem pro rozhodnutí o sériové výrobě může být právě konkurence - objevily se dva podobné modely, v Ženevě Italdesign Parcour a ve Frankfurtu Audi Nanuk.

Protože prodej luxusních aut v Číně pomalu klesá, Lamborghini teď má v plánu rozšířit svůj růst především v Japonsku, na Blízkém východě a v USA.  

Lamborghini již v minulosti vytvořilo luxusní terénní vůz do náročných podmínek, jeho výroba byla ovšem v roce 1933 zakončena.

Aktuálně píšeme

Autem roku 2018 v České republice je Škoda Karoq | 04.01.2018

Mercedes-Benz odhalí nový off-road | 02.01.2018

Do USA míří čínská auta | 28.12.2017

Komentáře ke článku

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR VOZŮ 4x4 A SUV

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2018

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK