Land Rover plánuje nové Road Rovery

29.09.2017 | Jan Prošek

Koncern Jaguar Land Rover má v plánu zaplnit trh elektrifikovanými automobily. Značka Land Rover právě kvůli tomu založí novou rodinu modelů, která bude odkazovat k historii – Road Rover.

Jako první s těmito informacemi přišel magazín Autocar, který vychází na území Velké Británie. První vůz by měl dorazit na trh v roce 2020. Podle všeho půjde o plně elektrické vozidlo, které si má zachovat terénní schopnosti ve spojení s luxusním interiérem, který může prý konkurovat Mercedesu-Benz třídy S. Na jedno nabití bude dojezd 480 km. Zrychlení z nuly na sto okolo pěti vteřin.

Pokud jde o název, tak vozy neponesou logo Land Rover, nýbrž Road Rover. Tento název už měl v padesátých letech minulého století experimentální prototyp, který měl doplnit nabídku značky Land Rover.  V současné době nabízí Land Rover dvě modelové rodiny: Range Rover (Range Rover, Range Rover Sport, Range Rover Evoque a Range Rover Velar) a Discovery (Discovery, Discovery Sport). 

Aktuálně píšeme

Zájem o Karoq je velký, Škoda plánuje výrobu sta tisíc | 12.10.2017

Nové Volvo XC60 2017 | 10.10.2017

Toyota ukáže mix SUV a dodávky | 10.10.2017

Komentáře ke článku

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR VOZŮ 4x4 A SUV

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2017

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK