Land Rover představí v New Yorku koncept luxusního vozidla

17.04.2014 | Autor: redakce

Automobilka Land Rover odhalila plány chystaného vozidla Discovery Vision, které bude za nedlouho představeno na newyorském autosalonu. Již nyní je ale jasné, že hlavní chloubou tohoto vozu bude průhledná kapota či laserová světla.

Funkce auta je možné ovládat pomocí gest

Model Discovery bude vyráběn sériově a budoucí majitelé se mají opravdu nač těšit. Ač nebude mít tento vůz kliky u dveří, a u bočních zrcátek není plánována zrovna optimální velikost, tak Discovery Vision bude na druhou stranu velice prostorné a zároveň luxusně vybavené. Například blinkr, osvětlení vnitřku auta, či audiosestavu ovládáte pomocí gest. Na volantu poté budete mít zabudovány dva malé displeje, přes které lze řídit kompletní informační i zábavní systém.

Land Rover je teprve druhým výrobcem, který bude používat laserová světla

Vnějšek budou zdobit laserová světla, jež jsou k vidění například u modelu i8 pocházejícího z dílny BMW. Zatímco momentálně je Land Rover teprve druhou automobilkou, která se k použití této verze světel rozhodla, tak je možné, že nebude trvat dlouho a laserová světla způsobí v automobilovém průmyslu revoluci.

Model Discovery Vision též bude možné ovládat pomocí ovládače z venku a vy tak nebudete muset sedět za volantem, ovšem tato funkce je výrazně omezená rychlostí. Na silnici si tudíž takto zřejmě nezajezdíte, ale pokud například nemáte dveře od garáže na dálkové ovládání, tak by se vám funkce Remote Control Drive mohla hodit.

Promítání obrazu na skle

Kromě již zmíněného je nový model od Land Roveru navíc vybaven sklem, které umožní promítání obrazu. Na skle si tak třeba můžete nechat zobrazit prostřednictvím navigace trasu cesty nebo zajímavé informace o místech, jimiž budete projíždět. Skla můžete různě upravovat a kromě informativního využití je lze také pouhým jedním pohybem prstu ztmavit. Panoramatické horní sklo je poté dokonce možné „proměnit“ třeba v noční oblohu nebo v některý jiný přednastavený profil.

Zdroj: Land Rover

Aktuálně píšeme

Ford F-150 bude elektrický | 18.01.2019

Jak bude vypadat SUV Ferrari? | 27.12.2018

Suzuki postavilo pick-up verzi Jimny | 25.12.2018

Foto
Komentáře ke článku

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR VOZŮ 4x4 A SUV

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2019

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK