Land Rover slaví 70 let, bude renovovat vůz

11.01.2018 | Jan Prošek

Velmi známá společnost z Velké Británie Land Rover bude v letošním roce slavit jubileum – 70 let od svého vzniku. U této příležitosti vytvoří hned několik akcí. Jednou z nich je rekonstrukce vzácného předsériového vozu, který se poprvé představil v Amsterodamu v roce 1948.

Právě tehdy se na autosalonu v Amsterodamu objevily tři předsériové vozy Land Roveru. Šlo mimo jiné o první off-road jménem Land Rover. Právě tento vůz nyní koupila společnost od soukromého majitele a musí jej opravit, neboť je ve velmi špatném stavu. Tento vůz až do 80. let jezdil na polích britského Walesu, jeho nový majitel jej chtěl nechat renovovat, ale nedošlo k tomu. Musí tak učinit až zástupci společnosti.

Lidé z Land Roveru objevili značně poničený model pár kilometrů od města Solihull. Pak následovalo dlouhé hledání v archivech, zda se jedná skutečně o onen vůz, který byl tehdy vystaven. Došli k závěru, že ano, a tak se mohou chystat renovační práce. 

Aktuálně píšeme

Nový Opel Corsa bude ještě letos | 10.02.2019

Mazda chystá nové SUV | 06.02.2019

Hyundai chce crossover | 03.02.2019

Komentáře ke článku

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR VOZŮ 4x4 A SUV

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2019

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK