Mazda oficiálně zveřejnila několik chystaných změn ve své sestavě

14.07.2014 | Autor: redakce

1. července se stal novým předsedou Mazdy Seita Kanai, který přiznal, že se tato automobilka chystá analyzovat vyhlídky na zavedení menšího crossoveru. Je pravděpodobné, že bude nazýván CX-3. Též je odhadováno, že automobil bude představen ještě letos, ale konkrétní datum nechtěl Kanai oznámit.

Kromě plánovaného CX-3 bychom v následujících měsících měli vidět také nové verze modelů MX-5 a CX-9, se kterými je počítáno, že půjdou do prodeje v polovině roku 2015. A to i navzdory tomu, že dle předchozích zpráv se s vydáním CX-9 počítalo až na rok 2016.

Neočekávajte, že slot bude menší oproti Mazdě2. Kanai se totiž domnívá, že společnost nemůže s tak malým autem vydělávat peníze. Ovšem Mazda2 by měla zplodit nového konkurenta mini cooperu, který bude nosit značku Verisa a bude navíc velmi stylovým. Náhled tohoto konceptu bude pravděpodobně představen na autosalonu v Ženevě v roce 2015. Výrobní verze se poté na trhu dostane o rok později.

Zdroj foto: foter.com/smjbk

Aktuálně píšeme

Nový Opel Corsa bude ještě letos | 10.02.2019

Mazda chystá nové SUV | 06.02.2019

Hyundai chce crossover | 03.02.2019

Komentáře ke článku

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR VOZŮ 4x4 A SUV

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2019

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK