Mercedes odtajnil novou verzi třídy G

18.01.2018 | Jan Prošek

Konečně byla zcela odhalena nová verze třídy G. Jen těžko překonatelný off-road se zvětšil, na první pohled změn je velmi málo. Nabízen je nyní osmiválcový motor.

Zůstaly základní tolik známé krabicové tvary. Ostatně, on ani nebyl důvod změny vzhledu provádět. Zvětšily se kulaté světlomety, které dostaly nové diody. Nová třída G je o 53 mm delší a o 121 mm širší než jeho předchůdce. Přes růst jeho velikosti klesla hmotnost – je menší o 170 kilogramů. Blatníky, kapota motoru a dveře jsou vyrobeny z lehkého hliníku.

Zatím jedinou nabízenou motorizací je čtyřlitrová benzínová V8, která je přeplňovaná dvěma turbodmychadly. Motor dosahuje nejvyššího výkonu 310 kW, tedy 422 koní. Kombinovaná spotřeba dosahuje hodnoty 11,1 litru na sto kilometrů. Jaké je zrychlení z nuly na sto nebo maximální rychlost zatím zveřejněná nebyla.

Nechybí ani digitální multimediální displej. Ty má model G hned dva. Jeden multimediální a druhý pro rychloměr a otáčkoměr. Základní výbavy však mají klasické ukazatele. Prodejní cena by měla být okolo 2,4 milionů korun. 

Aktuálně píšeme

Nový Opel Corsa bude ještě letos | 10.02.2019

Mazda chystá nové SUV | 06.02.2019

Hyundai chce crossover | 03.02.2019

Komentáře ke článku

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR VOZŮ 4x4 A SUV

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2019

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK