Michelin začal prodávat nepropíchnutelné pneumatiky

17.05.2018 | Jan Prošek

Velký rozruch způsobila v roce 2005 pneumatika Michelin Tweel. Byla prezentována jako vhodný doplněk pro vesmírná vozítka či stavební stroje. Nyní přichází i klasická pneumatika, levná ale rozhodně nebude.

Tweel byla zejména pro vesmírná vozítka, neboť na Měsíci nebo Marsu propíchnutá pneumatika vyměnit prostě nejde. Později se ale přišlo na jiné systémy pneumatik – pružinové. Již existující Tweel se ukázal jako dobrá předloha pro nové experimenty.

Vznikla Michelin X-Tweel, což je pneumatika, kterou nelze propíchnout, není totiž co vypustit. Mohou se používat pro klasické vozy, ale mají jistá omezení. Mezi ty nejvýraznější patří omezení rychlosti. Vůz s těmito pneumatikami nesmí jezdit rychleji než 60 km/h. Hmotnost nesmí být vyšší než 1297 kg.  Za jednu pneumatiku, která se bude pravděpodobně využívat zejména pro čtyřkolky, chce firma více než 16 000 Kč.

Aktuálně píšeme

Lexus chce konkurenci pro Lamborgini Urus | 29.11.2018

Rivian R1T je nový elektrický pickup | 27.11.2018

Subaru má nový plug-in hybrid | 22.11.2018

Komentáře ke článku

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR VOZŮ 4x4 A SUV

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2018

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK