Michelin začal prodávat nepropíchnutelné pneumatiky

17.05.2018 | Jan Prošek

Velký rozruch způsobila v roce 2005 pneumatika Michelin Tweel. Byla prezentována jako vhodný doplněk pro vesmírná vozítka či stavební stroje. Nyní přichází i klasická pneumatika, levná ale rozhodně nebude.

Tweel byla zejména pro vesmírná vozítka, neboť na Měsíci nebo Marsu propíchnutá pneumatika vyměnit prostě nejde. Později se ale přišlo na jiné systémy pneumatik – pružinové. Již existující Tweel se ukázal jako dobrá předloha pro nové experimenty.

Vznikla Michelin X-Tweel, což je pneumatika, kterou nelze propíchnout, není totiž co vypustit. Mohou se používat pro klasické vozy, ale mají jistá omezení. Mezi ty nejvýraznější patří omezení rychlosti. Vůz s těmito pneumatikami nesmí jezdit rychleji než 60 km/h. Hmotnost nesmí být vyšší než 1297 kg.  Za jednu pneumatiku, která se bude pravděpodobně využívat zejména pro čtyřkolky, chce firma více než 16 000 Kč.

Aktuálně píšeme

Lotus chystá SUV | 17.03.2019

Surfaři mají koncept vlastního auta | 03.03.2019

Kia chystá nový elektrický koncept pro Ženevu | 24.02.2019

Komentáře ke článku

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR VOZŮ 4x4 A SUV

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2019

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK