Nejprodávanější typ aut v Evropě v roce 2015? SUV

09.08.2016 | Jan Prošek

Postupnými kroky se blížilo něco, co jednoho dne přijít muselo. Zájem o automobily kategorie SUV v posledních letech získával velmi silně na intenzitě. Poptávka po SUV, tu a tam špatně označovaných jako terénní, rostla takřka raketovým způsobem, a tak se stal tento typ nejprodávanějším v Evropě v roce 2015.
 

Během roku 2015 vzrostl automobilový trh o 9,3 procentních bodů. Zájem o SUV dosáhl více než dvojnásobného navýšení. Prodeje SUV vzrostly v roce 2015 o 24,2 procenta. Dělo se tak na úkor aut malé a střední třídy. Nejžádanějšími byly pak malé SUV, které nejsou ani tak vhodné do terénu, nicméně lidí si je kupují pro pocit vlastního bezpečí.
 

Na tento trend reagují automobilky velmi pružně, a proto do svých nabídek přidávají nově také (pokud už nenabízí) modely SUV. Do dění ve světě SUV chce čím dál výrazně zasahovat také společnost Škoda Auto. Ta má momentálně v nabídce model Yeti.
 

Pro nákup SUV hovoří mimo jiné větší bezpečnost, která je deklarovaná výrobci, rozšiřující se počet vozů či poměrně levné tankování. Díky tomu lidí až tolik neřeší vyšší spotřebu. Nejmenší SUV vede v prodejích Renault Captur, kompaktní vede Qashqai, střední třída patří Volvu XC60 a velkým SUV dominuje BWM X5.

Aktuálně píšeme

Nový Opel Corsa bude ještě letos | 10.02.2019

Mazda chystá nové SUV | 06.02.2019

Hyundai chce crossover | 03.02.2019

Komentáře ke článku

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR VOZŮ 4x4 A SUV

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2019

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK