Nissan představil autopilota, řidič ho ovšem bude muset kontrolovat

18.07.2016 | Jan Prošek

 

Nabídka automobilů s automatickým řízením není úplně malá. Automobilka Nissan předvedla velké MPV Serena, které bude umět samo jezdit po dálnici. Člověk za volantem jej bude muset ovšem kontrolovat.
 

Současná situace ve světě, zejména pak v USA, je taková, že řidiči mající autopilota na něj zcela maximálně spoléhají a řízení nevěnují žádnou pozornost. V tomto modelu to bude zcela jinak. Nissan totiž připravil autopilota, kterého bude muset řidič neustále kontrolovat. Automobil sice sám dokáže zrychlovat, brzdit, jet stabilně v pruhu či předjíždět, nicméně spánek řidiči umožněný rozhodně nebude.
 

Nebude moci na delší dobu sundat ruce z volantu. V něm je totiž speciální čidlo protitahu, které zjistí, že řidič má ruce na volantu. V momentě, kdy je sundá, začne auto okamžitě zpomalovat, začnou blikat výstražná světla, auto začne na řidiče bzučet a pokud stále nereaguje, auto se vypne a úplně zastaví.
 

Nissan plánuje, že bude tento systém dál rozvíjet. V roce 2017 se tento systém představí v Evropě, o rok později bude zvládat jízdu i mimo dálnice. Tímto systémem bude vybaven i Nissan Quashqai. 

 

Zdroj foto: youtube.com

Aktuálně píšeme

Pickup GMC Syclone se vrací | 26.04.2019

Nejlepší mezi SUV má být Mercedes GLS | 18.04.2019

Audi Sport přestavuje S6 a S7 | 14.04.2019

Komentáře ke článku

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR VOZŮ 4x4 A SUV

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2019

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK