Nové SUV odhaluje také Volkswagen

27.10.2016 | Jan Prošek

O SUV je v poslední době čím dál tím větší zájem. Automobilky na to reagují tak, že právě vytvářejí tyto modely. Společnost Volkswagen pomalu ale jistě odhaluje nové SUV. Mnoho informací k němu zatím není zveřejněno, nicméně by měl být větší než Tiguan a menší než Touager. Vejít by se do něj mělo sedm sedaček. 

Volkswagen má problémy v souvislosti s kauzou Dieselgate na trhu v USA, a tak bude každý jeho model ve velmi těžké výchozí pozici. Nové SUV by mělo nést název Atlas. Bude postaveno na společné platformě MQB. Dle dostupných informací by model měl být dlouhý 5040 milimetrů.

Atlas bude vybazen vidlicovým šestiválcem s objemem 3,6 litru a benzínový čtyřválec o objemu dva litry. Výkon bude 208 kW a nebo 177 kW. Čekáta-li na deisel, zatím tyto informace nebyly zveřejněny. Vyrábět se začne v továrně Chattanooga v Tennesee na konci roku.

Informace o tom, kdy se model bude prodávat mimo Severoamerické území, zatím zveřejněny nebyly. Nicméně si budeme muset nějakou dobu zcela jistě ještě počkat. 

 

Aktuálně píšeme

Lexus chce konkurenci pro Lamborgini Urus | 29.11.2018

Rivian R1T je nový elektrický pickup | 27.11.2018

Subaru má nový plug-in hybrid | 22.11.2018

BAZAR VOZŮ 4x4 A SUV

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2018

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK