Nový Range Rover Evoque 2014: Co nového přináší?

08.09.2013 | Autor: redakce

Čím nás překvapí nový Range Rover Evoque 2014? Charakterizovat ho můžeme jako ekologický automat s devíti stupni, novým systémem pohonu všech čtyř kol a vylepšenou elektronikou. Po dvou letech jsme se konečně dočkali změn - přichází nový Range Rover Evoque s přídavkem 2014, který označuje rok, se začátkem kterého by měl vstoupit nový model do prodeje. Všimnout si můžeme několika velice zajímavých inovací.
 

Kde všude doznal Evoque změn

Z hlediska ekologie nový model disponuje velice sníženou spotřebou - a to o celých 11 % nižší spotřebou paliva. Jako nejdůležitější vymoženost můžeme označit devítistupňovou automatickou převodovku ZF, která byla představena již na jaře. Pohon všech kol Active Driveline bude pohánět motor standardní benzínový dvoulitr Si4 a později i jiné motory. Tento systém umožňuje snížení spotřeby paliva tím, že se odpojí v případě, když není pohon zadních kol potřeba. Novinkou je též funkce Torque Vectoring by Braking, která má za úkol přibržďování kol za účelem zlepšení ovladatelnosti a trakce nebo potlačení nedotáčivosti. Rozšířená je i komfortní elektronika - kromě automatického podélného parkování můžeme používat i automatické parkování do řady kolmo stojících aut nebo asistenta pro jízdu v pruzích a rozpoznávání značek.

Co se týká designu, uvidíme nové laky, nové vzory kol a upravená loga Land Rover.

Zdroj foto: foter.com

Aktuálně píšeme

Autem roku 2018 v České republice je Škoda Karoq | 04.01.2018

Mercedes-Benz odhalí nový off-road | 02.01.2018

Do USA míří čínská auta | 28.12.2017

Foto
Komentáře ke článku

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR VOZŮ 4x4 A SUV

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2018

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK