Offroad Maraton 2013: Šiklův Mlýn pod nadvládou týmu KB System

Autor: redakce

Druhý závod Offroad Maratonu se v sobotu 27. dubna poprvé v historii konal v areálu Šiklův mlýn na Vysočině. Automobilové týmy do cíle dovedl KB Systém offroad team, vítěz Speciálů nad dva litry, který tak tvrdě zahájil obhajobu absolutního mistra loňské sezony.

KB System opět na špici

Offroad Maratonu v Šiklově Mlýně se zúčastnilo 22 speciálů na čtyřech kolech. Kvůli více než hodinovému zpoždění byl závod zkrácen ze šesti na pět hodin. Na časové prodlevě se podílel i absolutní vítěz mohelnického klání, WINGS team (st.č. 244) s Pavlem Režným za volantem. Ještě v zaváděcím kole „hodil boudu“ tak nešťastným způsobem, že na ostrý start již nenastoupil. Mnohem lépe se dařilo KB Systém offroad teamu (277), který jel letos poprvé a v poměrně vypjatém závěru se udržel nejen na špici své kategorie, ale získal i celkové prvenství. Skvělý začátek pro obhajobu titulu loňského absolutního mistra. Výtečnou jízdu předvedl i navrátivší se KUBI team Geneve (220), který skončil hned za KB systémem, se shodnými 36 koly na kontě. Perný souboj zavládl i mezi buginami. Vítězství v kategorii Speciálu do jednoho litru si zaslouženě odnesl EMU Team CZ (99), jež drtivou většinu závodu vedl. Velmi vyrovnanými soupeři jim byli druhý RTR projects (40) a třetí dakarský matador Josef Macháček (10). Dušan Randýsek z KM racing týmu dojel čtvrtý. Největší pohár mezi Speciály do dvou litrů si letos již podruhé odnesl slovenský Offroadteam.sk (157), letošní nováček OffROAD Maratonu, jež zvládl 33 kol. Stejně jako WINGS team (144), který na slovenský tým ztratil asi pět minut.

Největší radost mezi Amatéry zavládla u Záchranářů (111), jejichž černý Jeep Cherokee ujel celkem 25 kol a byl o jedno kolo rychlejší než druhý Kamionservis (227). Třetí Student racing WINGS team (256) měl hodinovou přestávku kvůli palivovému čerpadlu, proto bral bronz.

Další zastávkou v kalendáři je dobřánská 24hodinovka, která startuje v pátek 17. května 2013 v 16:00 hodin.

Zdroj a foto: offroadmaraton.cz