Pět nejoblíbenějších rodinných SUV – část 2.

25.08.2013 | Lucie Osmanská

V minulém díle jsme si představili žebříček nejoblíbenějších rodinných SUV, a jak jsme vám slíbili, dnes se podíváme blíže na výsledky testů.

Poslední místo pro japonské duo

Bylo to o chlup, po zralé úvaze však porotci udělili poslední místo Hondě CR-V a Subaru Forester. Po zvážení všech plusů i mínusů se rozhodli nerozdělit toto japonské duo, které se ve finále podělilo o stejný počet bodů.

Čím zaujali Honda a Subaru

Honda CR-V byla pravděpodobně nejštědřejší, co se týče velikosti zavazadlového prostoru. Další plusové body si připsala za vhodné umístění sedačky, díky čemuž má řidič snadný přehled o situaci na silnici. Stejně tak větší tlačítka na středové konzole se ukázala být tou správnou volbou.
Naproti tomu Subaru Forest zaujal ve zcela odlišných oblastech. Zatímco CR-V skórovala především z praktických důvodů, Forest nabízí svým zákazníkům příjemnou cenu. Také je třeba jej pochválit za pohodlnou jízdu, zvláště pak v terénu.

Bronzová pozice pro Toyotu RAV4

Toyota si vysloužila třetí místo především díky nadstandardně pohodlným sedačkám, lepším jízdním vlastnostem a také za výhodnou cenu. Měla tak značný náskok oproti Hondě a Subaru, na lepší než 3. místo to však v tomto testu nestačilo.

Stříbro pro Ford Kugu

Zcela nový Ford Kuga si vysloužil druhé místo. Čím zaujal porotce? Svou praktickou ergonomií.

Zlatá příčka patří Mazdě CX-5

Žádný SUV vůz nemohl vzít prvenství Mazdě, alespoň ne v tomto testu. Ta překonala své rivaly ve všech oblastech. Mezi její největší klady patří vysoký komfort, pohon, vynikající spotřeba paliva.

zdroj foto: foter.com

Aktuálně píšeme

Nový Opel Corsa bude ještě letos | 10.02.2019

Mazda chystá nové SUV | 06.02.2019

Hyundai chce crossover | 03.02.2019

Komentáře ke článku

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR VOZŮ 4x4 A SUV

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2019

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK