Porovnejte si povinné ručení vozidel a ušetřete

15.06.2016 | Autor: placená inzerce

Vlastníte-li jakýkoliv dopravní prostředek pro provoz na pozemní komunikaci, musíte s pojišťovnou uzavřít tzv. Pojištění odpovědnosti z provozu vozidla – povinné ručení dle zákona č. 168/1999 Sb. Povinné ručení musí být uzavřeno pro všechna vozidla, jež se pohybují po pozemní komunikaci nebo jsou na ní ponechána. Nejnižší stanovené limity pro povinné ručení je 35 milionů korun. Pojišťovny nabízí i 200 milionovou výši.

Povinné ručení kalkulačka pro nejnižší cenu

Protože je povinné ručení produktem povinným, zákazníci se nedívají na přidružené služby, ale pátrají po nejnižší ceně. S tím jim pomůže povinné ručení kalkulačka, na které si snadno spočítají, kde si sjednají pojistné nejlevněji. Pro určení výše pojistného je důležitý obsah vozu, jeho výše, stáří a bydliště pojistitele, dále bonus a malus. S výběrem vhodného produktu přitom lze ušetřit i 70% z běžného pojistného a získat celou řadu bonusů či dárků.

  • - Poukázku v hodnotě 100 Kč na nákup v internetovém obchodě MALL.cz získáte, když si povinné ručení sjednáte on-line
  • - Další bonus je pro vás právní servis zcela zdarma, jež vám pomůže získat od viníka nehody více peněz
  • - Můžete si sjednat levné havarijní pojištění
  • - Můžete si pojistnou smlouvu sjednat on-line, Zelenou kartu obdržíte obratem na váš email a následně také poštou
     
  • S výběrem povinného ručení pomocí online srovnání, si můžete o něj okamžitě požádat online, obratem obdržíte zelenou kartu.

Povinné ručení a zelená karta

Hlavním úkolem povinného ručení je pojistná ochrana zdraví i majetku třetích osob, kterým byla škoda způsobena provozem motorového vozidla. Nepokryje škodu na vozidle, které nehodu způsobilo. K tomu slouží havarijní pojištění. Máte-li povinné ručení jak zákon ukládá, uzavřeno, pojišťovna za vás pokryje náklady na opravu vozu, škody způsobené na zdraví či usmrcením, náklady na právní zastoupení, ušlý zisk a další výdaje.

Důležitým parametrem při výběru pojišťovny je výše pojistných limitů. Pojištění vznikne uzavřením pojistné smlouvy, ve které se pojistitel zavazuje poskytovat pojistné plnění v rozsahu, který je ujednán ve smlouvě.

S uzavřením smlouvy vám je poštou či emailem zaslána také zelená karta. Ta je mezinárodně uznávaný doklad, kterým v Evropě potvrdíte existenci svého pojištění zodpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla. Platnost v jednotlivých státech vyznačíte na kartě. Zelenou kartu musíte mít u sebe vždy někam vyrážíte na cesty. Při silniční kontrole můžete být vyzvání policií ČR k předložení karty. V případě, že povinné ručení sjednané nemáte, vystavujete se tím riziku pokuty až 20 000 Kč. V případě, že způsobíte autonehodu a s ní i škody třetím osobám, bude pojišťovna vymáhat úhradu škody po vás.

zdroj foto: pixabay.com

Aktuálně píšeme

Lexus chce konkurenci pro Lamborgini Urus | 29.11.2018

Rivian R1T je nový elektrický pickup | 27.11.2018

Subaru má nový plug-in hybrid | 22.11.2018

BAZAR VOZŮ 4x4 A SUV

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2018

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK