Pozvánka na Mistrovství ČR Offroad Trial 2012

18.09.2012 | Autor: redakce

Bahnomilové a bahnomilky zbystřete! Tanvaldská kotlina přivítá druhý říjnový víkend otevřené Mistrovství České republiky Offroad Trial. Ať už jste pouhý divák nebo přímo účastník trialového klání, na místní motokrosové trati nesmíte chybět.
Závod je vypsán pro terénní vozidla s pohonem 4x4 do celkové hmotnosti 3500 kg.
Tento rok je mistrovství ČR v Offroad Trialu rozšířeno i na kategorii OPEN. Jedná se o kategorii volnou,která se jede bez rozdílu tříd. V této kategorii jsou připraveny jednoduché tratě pro ty, kteří by si chtěli vyzkoušet svoje offroady na trialových sekcích. V sobotu i v neděli si budou moci odjet každý den 5 sekcí a porovnat svoje výkony s ostatními. Jede se v jedné kategorii bez rozdílu tříd podle pravidel M ČR. Startovné je stanoveno na 500,- Kč /den. Ve vozidle musí být opěrky hlavy,bezpečnostní pásy a posádka musí mít motoristické helmy.

Závody se pořádají jako otevřené mistrovství, to znamená, že účastník nemusí mít závodní licenci, vozidlo musí pouze splňovat bezpečnostní předpisy a řidič musí být držitelem řidičského průkazu skupiny B.

Terenní vozidla jsou rozdělena do 5-ti kategorií podle stupně úprav na podvozku a karoserii:
 

Kategorie „O“ originál – Sériová vozidla s minimem povolených úrav. odpovídají branky označené modrýmy čísly

Kategorie „S“ standard – Částečně upravená sériová vozidla. úpravy karoserie a podvozku jsou povoleny. ochranný rám je povinný. odpovídají branky s bílými čísly.

Kategorie „M“ modified – Karoserie i podvozky s maximem možných úprav.vzhled musí připomínat sériové vozidlo. odpovídají branky se žlutými čísly.

Kategorie „PM“ promodified – Karoserie i podvozky vlastní výroby. odpovídají branky s černými čísly.

Kategorie „P“ prototyp Je kategorií, kde se konstruktérům nekladou takřka žádné překážky. jejich specialitou je například zatáčecí zadní náprava. odpovídají branky s červenými čísly.


V termínu od 13. - 14. října si příznivci Offroad Trialu určitě přijdou na své. Připraveny jsou nejen zajímavé závody, ale i bohaté občerstvení. Vstupné pro dospělou osobu je 50 Kč. Děti do 10ti let ZDARMA. Začátek v 10 hodin.

Aktuálně píšeme

Ford F-150 bude elektrický | 18.01.2019

Jak bude vypadat SUV Ferrari? | 27.12.2018

Suzuki postavilo pick-up verzi Jimny | 25.12.2018

Komentáře ke článku

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR VOZŮ 4x4 A SUV

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2019

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK