Přeprava nadrozměrných nákladů aneb Když kufr velkých SUV již nestačí

09.04.2013 | Autor: placená inzerce

Venku to zatím tak nevypadá, ale opravdu se kvapem blíží čas dovolených a mnozí z vás mají v plánu vycestovat do zahraničí vlastním autem. A znova se nabízí ta samá otázka. Jak do kufru naložit všechny ty věci? Ani velké SUV nemá nafukovací zavazadlový prostor, v úvahu tak přichází tažné zařízení nebo střešní nosiče.
 

Investujte do originálního a certifikovaného tažného zařízení

Přepravu více věcí může vyřešit tažné zařízení. Pokud ho již máte na vozidle namontováno z výroby, odpadají vám starosti s homologací a všemi věcmi okolo. V tom případě stačí zapojit přívěsný vozík a můžete se vydat na cestu. Ti z vás, kteří to štěstí nemají, si musí rozmyslet k jakému účelu a jak často budete tažné zařízení používat. Budete-li tažné zařízení využívat jen minimálně, doporučujeme nechat namontovat odnímatelný čep. Ten se nasazuje a odnímá bez použití jakéhokoliv nářadí. Vybírejte ale značkové tažné zařízení, kde máte jistotu dlouhé životnosti, mechanické pevnosti. Odnímatelné čepy se dělí na automatické, které se dále rozdělují na vertikální s integrovaným zámkem, kdy se odmontuje čep a sklopí zásuvka a na autě není nic vidět, dále nátlačný systém s integrovaným zámkem, což je ten samý systém, jako u předchozího řešení, jen je tento druh viditelný, za to však nabízí snadnou obsluhu a vysokou kvalitu a posledním typem odnímatelného automatického čepu je sklopný systém. Ten je nejmodernější a také nejdražší. Poloautomatické systémy jsou rovněž odnímatelné, ale mají lepší poměr cena/výkon a snadnou obsluhu. Montáž tažného zařízení svěřte specializované firmě, která vám na daný model vozu vybere to správné tažné zařízení. Zároveň musí být montáž zapsána na příslušném dopravním úřadu (inspektorátu) do technického průkazu, neboť se jedná o významný konstrukční prvek. K přihlášení budete potřebovat občanský průkaz, technický průkaz vozidla, osvědčení o registraci vozidla, typový list k tažnému zařízení, doklad o montáži (vystaví servis, kde vám tažné zařízení namontovali), vyplněný tiskopis „Žádost o zápis změn údajů v registru silničních vozidel“. Poplatek za přihlášení přijde na cca 100 Kč. Cena tažného zařízení začíná na 2 000 Kč
 

Nosiče kol na střechu nebo střešní boxy

Máte-li na střeše vozu hagusy, můžete místo tažného zařízení použít střešní boxy. Jedná o další užitečný prvek, který vám příjemně usnadní cestování. Střešní boxy jsou konstruovány k přepravě lyží nebo jakýchkoliv jiných zavazadel. Liší se objemem, velikostí, systémem otevírání, uzamykáním nebo maximální zátěží. Ceny střešních boxů začínají na částce zhruba 4 000 Kč. Montáž je jednoduchá a zvládne jí každý. Nevýhoda střešního boxu se může projevit na mírně zvýšené spotřebě vozu.


Ti z vás, kteří chtějí na dovolenou přibalit jízdní kola, budou potřebovat nosiče jízdních kol. Ty se dělí na střešní nosiče kola a nosiče kol na tažné zařízení. Střešní nosič kol zajišťuje stabilní a bezpečné uchycení kol při přepravě. Jednotlivé modely nosičů kol se od sebe liší konstrukčním provedením. Většina z nich však má stejné bezpečnostní prvky, jako uzamykání jízdního kola k nosiči kola nebo zamykání nosiče kola ke střednímu nosiči. Střešní nosiče jízdních kol s uzamykacím systémem jsou o několik stovek dražší. Běžná cena takového nosiče je kolem 600 Kč. Nosič kola na tažné zařízení je další alternativou přepravy jízdních kol. Jak už název napovídá, montáž se provádí na tažné zařízení. Jedná se o velmi bezpečné a moderní nosiče. Jsou vyrobeny z odlehčených a pevných materiálů. Kolo je umístěno v přijatelné výšce, což usnadňuje jeho upevnění a sundání. Každý nosič jízdních kol je typově přizpůsoben danému vozidlu. Přepravit lze až 4 jízdní kola. I tyto nosiče mají možnost zamknutí kol.

Aktuálně píšeme

Lexus chce konkurenci pro Lamborgini Urus | 29.11.2018

Rivian R1T je nový elektrický pickup | 27.11.2018

Subaru má nový plug-in hybrid | 22.11.2018

Komentáře ke článku

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR VOZŮ 4x4 A SUV

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2018

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK