Přichází pátá generace Discovery

29.09.2016 | Jan Prošek

Internetový svět zaplavily informace o novém Land Rouveru Discovery. Jedná se o SUV, které obsahuje tři řady sedaček, na které se vejde celkem sedm lidí. Sedadla je možná nastavit prostřednictvím mobilního telefonu. Vývojáři totiž připravili technoligii dálkového ovládání Intelligent Seat Fold.  Automobil je vyroben z hliníkové kontrukce, díky čemuž je hmotnost nižší o  480 kilogramů.

„Nové Discovery znovu definuje podobu velkého SUV. Týmy designérů a inženýrů Land Roveru uchopily DNA Discovery revolučním způsobem. Jsme přesvědčeni, že výsledek je radikální odklon v konstrukci, který k rodině Discovery přivede novou a širší základnu zákazníků,“ řekl k představení nového vozu Gerry McGovern, šéfdesignér Land Roveru.

Automobilka nezanedbala ani moderní technoligie, a tak je k dispozici například hned devět USB portů, šest 12V zástuvek či 3G Wi-Fi hotspot. Ten pojde až osm zařízení. 

Prodej by měl být zahájen na jaře roku 2017, ceny by se měly podle nejstřízlivějších odhadů pohybovat někde okolo 1,4 milionu korun. 

Aktuálně píšeme

Lexus chce konkurenci pro Lamborgini Urus | 29.11.2018

Rivian R1T je nový elektrický pickup | 27.11.2018

Subaru má nový plug-in hybrid | 22.11.2018

FotoBAZAR VOZŮ 4x4 A SUV

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2018

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK