Range Rover Sport na dálkové ovládání? Zcela určitě

23.06.2015 | Autor: redakce

Nadpis může napovídat tomu, že si budete moci pořídit RC model Range Roveru Sport. Bohužel, k tomu se zatím britský výrobce nechystá, ovšem zase tak daleko od pravdy nejste. Hrát si budete moci s velkým autem a postačí vám k tomu chytrý telefon.

O tom, že automobilky pracují na autonomních systémech, díky kterým budete moci auta řídit sami, se ví již delší dobu. Nyní se k nim přidal i britský výrobce Land Rover, který podobnou věcičku testuje na modelu Range Rover Sport. A protože jde o auta, charakterově uzpůsobená do terénu, stejným směrem bude zaměřený i vyvíjený systém. Stačí si do chytrého telefonu stáhnou aplikaci a můžete si hrát. Při jízdě terénem, kde si nejste jistí a nemáte přehled o tom, co se kolem vás děje, jednoduše vystoupíte z vozu, vezmete do ruky smartphone a můžete začít. Aplikace zahrnuje ovládání plynu, brzd a řízení. Tuto vychytanou věcičku bude samozřejmě možné použít i ve městě, kde si nebudete jistí třeba při parkování.

Auto lze takto na dálku ovládat do rychlosti 6 km/h a vzdáleni od něj můžete být 10 metrů. Díky různým senzorům, radarům a kamerám umí rozeznat překažky, včetně těch na silnici, jako jsou chodci nebo auta. Vývoj systému stále pokračuje. Automobilka chce dosáhnout funkčnosti za každého počasí, v každém terénu a další vychytávkou má být dvojí řízení, tedy jak to manuální, tak i automatické.

Zdroj: youtube

Video

Video Land Rover Autonomous Car Technology

Aktuálně píšeme

Ford F-150 bude elektrický | 18.01.2019

Jak bude vypadat SUV Ferrari? | 27.12.2018

Suzuki postavilo pick-up verzi Jimny | 25.12.2018

Komentáře ke článku

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR VOZŮ 4x4 A SUV

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2019

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK