Range Rover vs. Spitfire

01.08.2013 | Autor: redakce

Tušíte, jak dopadne závod mezi špičkovým vozem Range Roverem a stíhačkou Spitfire? Máte svého favorita? My ano.
 

Britský rychlostní souboj

Závodů “auta proti letadlům” bylo natočeno už velké množství, v tomto případě se ovšem jedná o britskou specialitu. Na stranu “auta” nastupuje nový Range Rover Sport vybavený osmiválcem o výkonu 510 koní. Jeho soupeřem se stane stíhačka Supermarine Spitfire TR9 s vidlicovým dvanáctiválcem s názvem Merlin s dvourychlostním kompresorem a výkonem 1750 koní.

Tento napínavý závod se odehrával na travnatém letišti, což značně zpestřilo závod. Díky tomuto terénu mohl i vůz Range Rover Sport zaujmout svou genialitou. Za volant usedl Mike Cross, jeden z hlavních šéfkonstruktérů skupiny Jaguar Land Rover. Stíhačku si vzal na starosti zkušený pilot Matt Jones.

Celý závod byl prezentován ve čtyřminutovém videu, ve kterém zpočátku vidíme soutěžící a představíme si jejich stroje. Samotný závod začíná před necelou třetí minutou.

A jak tento závod plný napětí a očekávání dopadl? Vítězem se  stal Range Rover Sport, který nás opět přesvědčil o své neporazitelnosti.


Zdroj foto: Facebook Land Rover USA

Video

Video Range Rover Sport vs Spitfire | Car vs Plane at Goodwood

Aktuálně píšeme

Nový Opel Corsa bude ještě letos | 10.02.2019

Mazda chystá nové SUV | 06.02.2019

Hyundai chce crossover | 03.02.2019

Komentáře ke článku

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR VOZŮ 4x4 A SUV

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2019

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK