Renault Alaskan: velký francouzský pickup

07.07.2016 | Jan Prošek

Přibližně před rokem a půl světlo světa spatřily informace oznamující, že společnost Renault postaví vlastní velký pickup. Poslední červnový den roku 2016 byl slavnostní, došlo totiž k jeho odhalení. Představen byl nový model Renault Alaskan. Na první pohled je to velmi snadné: vývojáři vzali koncernový podvozek patřící Nassanu Navara a opatřili ho vlastní karosérií.
 

Interiér vozu se příliš nevymyká tradici, kterou Renault před lety nastavil. Snad jen obvyklý ohromný displej na palubní desce je nahrazený menším sedmipalcovým kolegou. Středový tunel s ovladačem pohodu všech kol a redukce je naprosto převzatý z modelu Navara.
 

Renault Alaskan má světlou výšku 230 milimetrů. Pokud vás zajímají informace ohledně nákladu, tak na korbu lze naskládat tunu nákladu a přívěs může mít až 3,5 tuny. Nechybí ani dvojnásobně přeplňovaný čtyřválec spalující naftu s objemem 2,3 litru. Výkony jsou 118 kW (160 k) a 140 kW (190 k). K dispozici bude tento model s pohonem 4x4 i s pohonem jen zadní nápravy. Prodej bude zahájen v Jižní Americe a postupně bude následovat přesun na další kontinenty. Nelze vyloučit, že se Alaskan bude prodávat i ve střední Evropě. 

Zdroj fotografie: Renault

 

Aktuálně píšeme

Ford F-150 bude elektrický | 18.01.2019

Jak bude vypadat SUV Ferrari? | 27.12.2018

Suzuki postavilo pick-up verzi Jimny | 25.12.2018

Komentáře ke článku

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR VOZŮ 4x4 A SUV

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2019

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK