Auta do terénu - 4x4 a offroad special
MENU
VYHLEDÁVÁNÍ
NEJČTENĚJŠÍ
Aro na dřevoplyn - fak...
BUGARO a "Snowboarďáci...
Novinka od firmy UAZ -...
BUGARO a "Snowboarďáci...
Den lesní techniky 200...

[ ZPĚT ]

  REPORTÁŽE Z AKCÍ

Proběhla u Vás zajímavá akce ? Přispějte i Vy a zašlete Váš článek do této sekce.

OffRoad & AROShow 2006 … a přece se to povedlo.

   Již potřetí jsme se sešli na setkání všech příznivců terénních vozů pod vrchem Zebínem u Jičína … Tedy konkrétně 8.-10. září. A vlastně to tak ani nemuselo být. Prostorů pro pořádání offroad akcí pomalu ubývá a tak jsme s předstihem požádali o jeho rezervaci. A to s předstihem celkem slušným, více než půlročním, ale to jsme si jen mysleli. Když mělo dojít počátkem září k převzetí klíčů od prostoru a sepsání smlouvy, ouha, vojákům už nepatří, město ho ještě nepřevzalo, je před volbami … příliš mnoho komplikací pro úředního šimla. Takže vypukla agitační akce přemluvit armádu, zkusit zapůsobit na městské zastupitele a naopak. Nebudu podrobně líčit anabáze všech zúčastněných – důležitý je výsledek. Nakonec se armáda i město domluvili a pozdě ale přece jsme mohli začít pracovat.


   Když jsme se ve čtvrtek sešli u hlavní budovy pod Zebínem pochopili jsme, že náš úspěch byl v tomto prostoru a v tomto roce zřejmě první. Zarostlé cesty, prostor netknutý vyjma několika cestiček projetých zdejšími motorkáři. Proto rychlé přípravy a hurá vysekat prostor pro catering, stánky a pořadatele, vytyčit jednotlivé prostory pro parkování, expozice, vodu, WC a tak dále. Mezi tím je nutné vyřídit dokumenty s pracovníky krajské ochrany přírody, mimochodem poměrně zajímavě působil fakt, že skutečné hranice chráněného prostoru znal lépe Honza Š. než výše vyslaní. I to se zadařilo vyřídit, takže už jen dostavět připravené soutěže. A aby nám nebylo smutno začali účastníci očekávaní následující den přijíždět v hojném počtu už ve čtvrtek večer.


   V pátek se zřejmě z důvodů výše zmíněných problémů a nejasností dostavili jen dva z šesti objednaných stánků s občerstvením – mobilní výčep a občerstvení s grilem. Ostatní zúčastnění včetně prodejců se ale nezalekli a tak mohlo setkání všech offroaďáků začít.


   Již páteční noční orientační závod naznačil, jaký zájem o připravované soutěže bude. Do soboty do počátku soutěžení se zaregistrovalo přes 300 účastníků, z nichž se téměř polovina účastnila jednotlivých soutěží, mnozí absolvovali všechny ve snaze získat celkové vítězství. Na ně a jejich vozy se přišlo podívat necelých 3000 diváků, kteří ve vysokém počtu vydrželi do večerních hodin.


   Vyhlášení vítězů jednotlivých soutěží, vyhlášení celkového vítěze a následně volná zábava vydržela mnohým do nedělního rána. Někteří ještě pojezdili v terénu, jiní sbírali sílu na cestu k domovu, v každém případě se prostor po poledni prakticky vyprázdnil a bylo možné poklidit a všechno uzavřít.


   Takže se setkání přeci podařilo. A myslím, a není to jen můj názor, že velmi dobře a s rekordní účastí. Nedošlo k žádnému vážnému zranění, jeden Defík na boku, Daihatsu po několika kotrmelcích, jinak škody v rámci možností. Usměvavé tváře i přes problémy s cateringem. Třetí ročník pod Zebínem skončil a my se začneme připravovat na ročník čtvrtý – věříme že znovu pod Zebínem a tentokrát bez nejistoty ze strany pronájmu a s ještě vyšší účastí. A když ne tady, určitě nějaký prostor najdeme. Díky za přízeň a těšíme se příští rok !!!

[ ZPĚT ]

ANKETA OFFROAD
Která z nabízených značek je Vám nejbližší ?
GAZ
GAZ
UAZ
UAZ
ARO
ARO
HONKER
HONKER
LUBLIN
LUBLIN

Hlasovalo: 40593 lidí
NOVINKY E-MAILEM
E-mailová adresa:
STATISTIKY
- Náš web si čte:
9 uživatelů

- počet návštěv:

[CNW:Counter]

KONTAKTUJTE NÁS      vyrobil INET-SERVIS.CZ, Hradec Králové .