Seat má velké plány, do roku 2020 představí šest dalších modelů

04.07.2017 | Jan Prošek

Automobilka Seat patřící pod koncern Volkswagen, plánuje výrazně posílit svou pozici na automobilovém trhu. Do roku 2020 plánuje představit šest nových modelů. Polovina z nich bude náhradou za stávající „dosluhující“ vozy a zbylé tři pak zcela nové. Jisté je, že bude nahrazen model Leon. Ostatní dva modely, které dostanou náhradu, jsou zatím tajné.

Tři zcela nové vozy budou SUV, které pojmou až sedm cestujících. Automobilka ostatně v nedávné době vyhlásila veřejnou soutěž, jejímž úkolem je najít jméno.  Stále častěji se začíná hovořit o roku 2019 a příchodu elektromobilu, který bude na koncernové platformě MEB.

Tento model by měl mít dojezd až 500 km a předpokládá se, že rovněž půjde o nějakou verzi SUV. Jistý je model Arona. Tuto novinku před několika dny automobilka představila světu a v České republice se bude prodávat na podzim letošního roku.

Aktuálně píšeme

Nový Opel Corsa bude ještě letos | 10.02.2019

Mazda chystá nové SUV | 06.02.2019

Hyundai chce crossover | 03.02.2019

Komentáře ke článku

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR VOZŮ 4x4 A SUV

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2019

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK