Škoda odhalila více informací o Kodiaqu RS

14.06.2018 | Jan Prošek

Očekávaný dvakrát přeplňovaný naftový čtyřválec byl potvrzený.

Nejsilnější vůz dostane motor BiTDI, kterým se například chlubí VW Tiguan. Dvoulitrové dvakrát přeplňované TDI má výkon 240 koní a točivý moment 500 Nm. Pro silnější dieselový motor bude standardem sedmistupňová převodovka a pohon všech čtyř kol.

Zajímavá jsou také dvacetipalcová kola, která doplní na první pohled patrný agresivněji vytvarovaný přední nárazník. V zadní části vozu jsou více zvýrazněny koncovky výfuku. Interiér vozu je ve všech verzích prakticky stejný, drobně se liší jen sedadla. Ve světové premiéře se tento model ukáže v říjnu v Paříži.

Avizovaná byla rekordní jízda. Sabine Schmitzová, zkušená závodnice, dokázala více než jednadvacetikilometrovou trať zdolat za devět minut a dvacet devět sekund. Kodiaq RS je mezi sedmimístnými SUV nejrychlejší, pravdou ale je, že žádné jiné sedmimístné SUV nikdy oficiálně s časomírou nejelo.  

Aktuálně píšeme

Nový Opel Corsa bude ještě letos | 10.02.2019

Mazda chystá nové SUV | 06.02.2019

Hyundai chce crossover | 03.02.2019

Komentáře ke článku

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR VOZŮ 4x4 A SUV

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2019

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK