Škoda plánuje nové SUV kupé

21.03.2017 | Jan Prošek

Informace o tom, že automobilka Škoda představí v Číně menší a sportovnější podobu SUV Kodiaq v provedení kupé, jsou už nějakou dobu veřejné. Nyní ale česká firma odhalila obrys konceptu, který bude v Šanghaji představen.

Škoda vydala tiskovou zprávu, v níž se píše o křišťálovém designu, který má být poctou pro český křišťál. Ten má ve světe velmi dobré ohlasy a je po něm zájem z nejrůznějších koutů světa, rozhodně se nejedná jen o Evropu. Stejná tisková zpráva hovoří také o tom, že se na autosalonu objeví elektromobil. Zatím se prý jedná o koncept, který by se měl vyrábět v roce 2020. Tím by se stal vůbec prvním elektromobilem, který by se ve Škodě dostal do sériové výroby.

V posledních měsících je zájem o SUV vysoký, tento typ vozů slaví velký úspěch a automobilky poměrně pružně (což může mnohé překvapit) reagují na poptávku a začínají vyrábět právě SUV. Škoda začala Kodiaqem a pokračuje dál.  

Aktuálně píšeme

Nová Kia Sorento mnoho změn nenabídne | 30.11.2017

Volvo začíná vyrábět malé SUV | 28.11.2017

Mini představilo krásnou buginu | 23.11.2017

Komentáře ke článku

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR VOZŮ 4x4 A SUV

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2017

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK