Specifikace vozu Škoda Kamiq byly zveřejněny

24.04.2018 | Jan Prošek

Nejnovější sportovně užitkový vůz, který vyrábí automobilka Škoda, byl slavnostně představen na české ambasádě v čínském Pekingu. Vedle diplomatů mohli auto vidět také vybraní novináři.

Pokud seřadíme SUV vozy značky Škoda, tak největší je Kodiaq, menší je Karoq a nejmenší je Kamiq. Ten je vyráběn a zkonstruovaný speciálně pro čínský trh.  Podle slov předsedy představenstva Škody Bernharda Maiera se za poslední tři roky poptávka po segmentu SUV ztrojnásobila, proto se jeho značka vydala tímto směrem.

Kamiq je vystaven na autosalonu v Pekingu, který probíhá od 25. dubna a tvrdá měsíc. Délka vozu je 4390 mm, šířka 1781 mm a výška 1593 mm. Rozvor je pak 2610 mm. Zajímavý je rozdíl v délce mezi největším a nejmenším SUV od Škody. Kamiq je menší o 310 mm. 

Vůz postavený speciálně pro čínský trh má šestistupňovou automatickou převodovku a je poháněný nově vzniknutým benzínovým motorem s objemem 1,5 litru a výkonem 81 kW. Nejvyšší točivý moment je 150 Nm. Cílovými zákazníky jsou mladí lidí, proto je automobil vybaven moderními prvky. Nechybí ani možnost ovládání hlasem, software vozu rozumí regionálním čínským dialektům. Je schopný se naučit individuální výslovnost. Právě na jazykovou vybavenost vývojáři hodně dbali.

Automobil je možné ovládat pomocí chytrého telefonu a palubní počítač dodává řidiči neustále informace o jízdě a k dispozici jsou také omezení na základě poznávací značky. Čína totiž velmi hustou automobilovou dopravu reguluje.

Aktuálně píšeme

Pickup GMC Syclone se vrací | 26.04.2019

Nejlepší mezi SUV má být Mercedes GLS | 18.04.2019

Audi Sport přestavuje S6 a S7 | 14.04.2019

Komentáře ke článku

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR VOZŮ 4x4 A SUV

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2019