Společnost Borgward plánuje vstoupit na evropský trh

30.03.2017 | Jan Prošek

Znovuobnovená značka Borgward začala v Číně prodávat již druhý model s označením SUV. Jmenuje se BX5. Tento vůz by se měl také prodávat na evropském trhu, jen se na tento okamžik budeme muset počkat přibližně dva roky.

Nejprve se zdálo, že záchranný plán je výkřik do tmy. Nakonec i s trochou štěstí dopadlo vše dobře, a tak mohla automobilka znovu začít produkovat auta. V půlce roku 2016 začala prodávat své první auto. Jednalo se o velké SUV s označením BX7. Nyní přichází jeho menší sourozenec BX5. Došlo ke zdvojnásobení výrobní řadu a do dvou let se chce podívat do Evropy. Zda bude o toto auto zájem, to je velká neznámá.

Jedná se o crossover dlouhý 4490 mm, široký 1877 mm a vysoký 1675 mm. Jeho největší předností je komfort. Komfort, který si zákazník vybere. V Číně je na trhu k dispozici celkem šest (!) výbavových stupňů.  Ten nejvyšší a zcela logicky nejdražší má snad úplně všechno, co by majitel mohl od svého auta vyžadovat. Nechybí ani wi-fi hotspot.

Do Evropy by se auto mělo dostat do roku 2020 jako čistý hybrid a také jako čistý elektromotor. Auto poháněné elektromotorem je v Číně velmi žádané vzhledem k emisním omezením ve velkých městech. 

Aktuálně píšeme

Lexus chce konkurenci pro Lamborgini Urus | 29.11.2018

Rivian R1T je nový elektrický pickup | 27.11.2018

Subaru má nový plug-in hybrid | 22.11.2018

Komentáře ke článku

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR VOZŮ 4x4 A SUV

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2018

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK