Surfaři mají koncept vlastního auta

03.03.2019 | Jan Prošek

Není žádným tajemstvím, že Nissan prodává po světě malý crossover, který se jmenuje Kicks. Podle velikosti i ceny patří tento model do spíše základní než vyšší třídy. Nicméně byl vybrán pro zajímavou zkoušku, bude se z něho dělat surfařský speciál.

Designérské studio v latinské Americe si vzalo tento vůz a předělává ho. Výsledkem má být speciální vůz pro jihoamerické trhy, tedy zatím spíše koncept. Jmenuje se Kicks Surf. Zajímavě zvolená se už barva, která není jednolitá. Pracuje s dopadem světla, mění svůj odstín. To odkazuje na moře, které také nemá jednotnou barvu. Ve spojení se zlatými doplňky připomíná západ slunce nad mořem.

Vzhledem k tomu, že se jedná o vůz určený pro surfaře, nemůže na střeše chybět držák na toto sportovní náčiní. Úložný prostor vozu je vytvořený tak, aby se do něj nedostal písek. V kufru jsou vloženy tašky, které jsou nepromokavé a nekloužou po hladkém povrchu podlážky. Velmi zajímavá je také skládající sprcha, díky které se může člověk okamžitě osprchovat a sundat ze sebe větší množství písku.

Jedná se o koncept, zda půjde o výroby a bude z něho sériový vůz, to se zatím neví. Nicméně Nissan Kicks je v jihoamerických státech velmi populárním vozem, který získat titul nejlepší SUV roku 2017. Stejné ocenění získal i v severoamerickém Texasu.

Aktuálně píšeme

Kia představila SUV Mohave | 18.08.2019

Volkswagen T-Cross bude nově ve verzi SUV-kupé | 11.08.2019

Citroën potvrdil nástupce C4 | 04.08.2019

Komentáře ke článku

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR VOZŮ 4x4 A SUV

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2019

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK