V budoucnu přijdou další dva crossovery

08.06.2017 | Jan Prošek

Automobilka Kia má aktuálně má dvě SUV – Sorento a Sportage. Brzy se tato dvojice rozroste o třetí vůz, který ponese jméno Stonic. Půjde o kompaktní SUV. Ještě dříve svůj vůz představí společnost Hyundai. 13. června má být premiéra SUV se jménem Kona.

Kia Stonic má tradiční vzhled po vzoru starších modelů. Zdá se ovšem, že konstruktéři do designu vložili nebývale velké množství sportovních prvků. To dokládá také název. Stonic je totiž složenina dvou slov. Speedy a Tonic.  Údajně se jedná o odkaz na první a poslední notu hudební stupnice.

Motorizace sice ještě zveřejněná není, ale objevují se už spekulace. Podle nic nepůjde o velká diesel (jako například u Sorenta), nýbrž vůz bude poháněn litrový tříválec s přeplňováním nebo zážehová čtrnáctistovka. Ve druhé polovině roku 2017 by o něm mělo být známo více informací.

Hyundai v modelu Kona, který bude mít premiéru podstatně dříve, nabídne vůz s podobnými motory, o kterých se spekuluje u Stonicu. 

Aktuálně píšeme

Nová Kia Sorento mnoho změn nenabídne | 30.11.2017

Volvo začíná vyrábět malé SUV | 28.11.2017

Mini představilo krásnou buginu | 23.11.2017

BAZAR VOZŮ 4x4 A SUV

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2017

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK