V Česku je rarita. Šestikolový Land Cruser

11.08.2016 | Jan Prošek

Česká republika se stala znovu světovou. Tentokrát se o její zviditelnění postarala firma z Plně. Společnost Dalbych do Česka přivezla momentálně jediný model Land Cruiser. Automobil má označení 79 6x6. Pokud vás zajímá, kde se tento model vyrábí, tak jej produkuje firma NSV v Dubaji.

Protažená verze má délku šest metrů, hmotnost je takřka dvě a půl tuny, celková hmotnost však může přesáhnout až 5 750 kilogramů, a tak je na řízení potřebný řidičský průkaz skupiny C. Zájemci mají na výběr ze tří motorizací, všechny shodně obsahují šest válců.  Co se týká převodovky, i zde vládne jednotnost. Manuální pětistupňová.

Dubajská firma vyrábí tento speciál Land Cruiser 79 6x6 ve dvou provedeních. Jako SingleCab, tedy pro dva cestující a větší přepravní prostor, nebo jako DualCab, který pojme až pět cestujících. O tento prostor je zmenšené místo pro přepravu věcí.

Společnost NSV se netají tím, že připravuje také neprůstřelnou verzi tohoto modelu. Jisté jazyky hovoří o tom, že se tento model stane součástí armádního vybavení nejednoho státu.

Aktuálně píšeme

Nová Kia Sorento mnoho změn nenabídne | 30.11.2017

Volvo začíná vyrábět malé SUV | 28.11.2017

Mini představilo krásnou buginu | 23.11.2017

Komentáře ke článku

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR VOZŮ 4x4 A SUV

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2017

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK